“ASAN Viza” vasitəsi ilə 1 milyonuncu viza verilib
1 000 000-cu “ASAN Viza” sahibi Heydər Əliyev adına Bakı Beynəlxalq Hava Limanında qarşılanıb. Bu viza Fransa vətəndaşı Louis Henri Samoyaulta verilib.  1 000 000-cu vizanın sahibi kimi Louis Henri Samoyaulta “ABAD” tərəfindən xüsusi hədiyyə və Şahdağ Turizm Mərkəzinin istirahət vauçeri təqdim olunub.
Sonra L. H. Samoyault “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub, mərkəzlərin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumatlandırılıb. Həmçinin qonaq “ABAD” publik hüquqi şəxs, ASAN Radio ilə də tanış olub.
Qonaq “ASAN Viza” vasitəsi ilə elektron viza alma prosesindən məmnunluğunu bildirib, “ASAN xidmət”in fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 1 iyun 2016-cı il tarixli Fərmanı əsasında yaradılan “ASAN Viza” sisteminin idarə edilməsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi tərəfindən həyata keçirilir.
“ASAN Viza” sistemi www.evisa.gov.az  elektron viza portalı və Azərbaycan ərazisində yerləşən Beynəlxalq Hava Limanlarında vizaların verilməsinin təmin olunması istiqamətləri üzrə fəaliyyət göstərir.
Ümumilikdə “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə 95 ölkədən olan əcnəbilərə elektron viza verilməsi təmin edilir. “ASAN Viza”nın elektron viza portalı və hava limanlarındakı özünəxidmət terminalları 9 dildə fəaliyyət göstərir. Terminallar vasitəsilə orta hesabla bir əcnəbi vətəndaş üçün vizanın verilməsi 2 dəqiqə ərzində təmin edilir. Özünəxidmət terminalları ilə yanaşı xüsusi pəncərələr vasitəsi ilə viza verilməsi və bank xidmətləri də həyata keçirilir.
2018-ci ildə ölkə üzrə vizaların verilməsinin 80 faizi məhz "ASAN Viza" sistemi vasitəsi ilə təmin edilib.

The owner of 1.000.000-th “ASAN Visa” was welcomed at Heydar Aliyev International Airport. The visa was issued to a French citizen, Louis Henry Samoyault. Louis Henry Samoyault, as the owner of the 1.000.000- th visa, was awarded with a special gift from “ABAD” and the vacation voucher from Shahdag Tourism Center.
Later, L. H. Samoyault got acquainted with “ASAN service” center and was informed about the activities and aims of establishment of "ASAN service". The guest also got acquainted with “ABAD” public legal entity and ASAN Radio.
The guest expressed his satisfaction with the e-visa issuance process through “ASAN Visa” and highly appreciated activity of “ASAN service”.
Established under the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated June 1, 2016 – “ASAN Visa” system is administered by the E-Government Development Center and subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The "ASAN Visa" system provides visa issuance through the www.evisa.gov.az e-visa portal and International Airports in Azerbaijan.
In general, citizens of 95 countries can get e-visa through the “ASAN Visa” system. Electronic visa portal of “ASAN Visa” and self-service terminals at the airports operate in 9 languages. On average, issuance of visas is done within 2 minutes. In addition to self-service terminals, visa issuance and bank services are also provided through the special windows.