Dövlət Agentliyi Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi ilə Anlaşma Memorandumu imzalayıb
15 fevral 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi arasında qarşılıqlı əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumunun imzalanması mərasimi keçirilib.
Sənədi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev və Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov imzalayıblar.
Memoramdum çərçivəsində “ASAN xidmət” mərkəzlərində həyata keçirilən xidmətlərin Azərbaycan Respublikasının hüdudlarından kənarda səyyar formada, habelə xaricdə yaşayan azərbaycanlılara müvafiq dövlət xidmətlərinin “Elektron hökumət” portalı vasitəsilə elektron qaydada göstərilməsi istiqamətində birgə tədbirlərin təşkili nəzərdə tutulur.
Həmçinin əməkdaşlıq istiqamətlərinə xaricdə yaşayan azərbaycanlıların hüquq və qanuni mənafelərinin daha etibarlı müdafiəsi, eləcə də Azərbaycan həqiqətlərinin dünyaya çatdırılmasına yönəlmiş hüquqi maarifləndirmə və təbliğat işlərinin aparılması məqsədilə ASAN Radionun və Azərbaycan Diasporuna Dəstək Fondunun fəaliyyətinin əlaqələndirilməsi daxildir.

A Memorandum was signed between the State Agency and the State Committee on Work with Diaspora
On February 15, 2019 a Memorandum of Understanding was signed between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the State Committee on Work with Diaspora of the Republic of Azerbaijan.
The Memorandum was signed by Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and Fuad Muradov, Chairman of the State Committee on Work with Diaspora.
The Memorandum envisages organizing of joint events on providing Azerbaijanis living abroad with the services rendered at “ASAN service” centers in a mobile form, as well as providing them with public services electronically via the "E-Government" portal.
The cooperation also includes more reliable protection of the rights and legitimate interests of Azerbaijanis living abroad, as well as coordinating the activities of ASAN Radio and the Azerbaijani Diaspora Support Fund in order to carry out legal and propaganda work aimed at disseminating Azerbaijani realities around the world.