"Hərbiyyə - 101" düşərgəsində 2-ci gün
"Hərbiyyə - 101" düşərgəsinin ikinci günündə iştirakçılar ilk olaraq Füzuli rayonunun Horadiz şəhərində ulu öndərin abidəsi önünə çələng qoyublar. Həmçinin Aprel döyüşlərinin şəhidlərinin xatirəsinə ucaldılmış abidə ziyarət olunub.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, Füzuli Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Alı Alıyev, Birlik komandiri, general-mayor Mayis Bərxudarov və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Sonra Lələtəpə zirvəsinə səfər təşkil edilib.
Günün 2-ci yarısında Azərbaycan Respublikasının Milli Qəhrəmanı Şükür Həmidovun rəhbərliyi ilə atışın əsasları, üsul və qaydaları, atəş hazırlığı üzrə 1, 2, 13, 14-cü normativlərin yerinə yetirilməsi, əl qumbarasının məsafəyə və dəqiq atılması üzrə məşqlər aparılıb. Məşqlər tam mənimsənildikdən sonra atəş atıcılığının praktiki  yerinə yetirilməsi, həmçinin silahın gözü bağlı şəkildə sökülüb-yığılması üzrə yarışlar keçirilib.
"Hərbiyyə - 101"  düşərgəsi "ASAN xidmət", Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi və "ASAN Könüllüləri" Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə reallaşdırılır.

On the second day of “Harbiyya”, participants firstly laid a wreath at the monument to National Leader Heydar Aliyev in Horadiz city located in Fuzuli region. Memorial “Monument to April Martyrs was also visited.
Chairman of the State Agency for the Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev, Head of Fizuli district Executive Authority Ali Aliyev, Military Unit Colonel, Major-General Mayis Barkhudarov and other guests attended the ceremony.
Afterwards, a visit to the Laletepe summit was organized.
On the second half of the day, under the direction of Shukur Hamidov, National Hero of the Republic of Azerbaijan, participants were given training on the fundamentals, methods and rules of firing, implementation of fire safety regulations 1, 2, 13, 14, as well as distance and precise throwing of hand grenades. After mastering the exercises completely, there were competitions on the practical implementation of fire shooting, as well as dismantling and assembling of weapons eyes closed.
The project is implemented jointly by “ASAN Service”, Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan, “ASAN Volunteers” Organization.