“ASAN xidmət”dən növbəni tənzimləyən növbəti innovativ tətbiq - SMS məlumatlandırma
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “ASAN xidmət” mərkəzlərində növbəti innovativ tətbiq - SMS məlumatlandırma funksiyası təmin edilmişdir.
SMS məlumatlandırma “ASAN xidmət” mərkəzlərində müvafiq xidmətlər üzrə növbə götürmüş vətəndaşların öz növbə müddətinin yaxınlaşması barədə məlumatlandırılmasına imkan yaradır. Belə ki, mərkəzlərdə müvafiq xidmətlər üzrə növbə götürülən zaman şəxs mobil nömrənin yazılması qeyd olunan xananı doldurmaqla SMS məlumatlandırma funksiyasından yararlana bilər. Mobil nömrə qeyd edildikdən sonra şəxs öz növbəsinin çatmasına 5 və daha çox növbə sayı üçün xəbərdarlıq edilməsi ilə bağlı sorğunu cavablandırmalı və növbə biletini çap etdirməlidir. Bundan sonra şəxs öz növbə müddətinin çatmasına müvafiq olaraq seçdiyi növbə sayı qaldığı zaman mobil telefonuna gələn SMS vasitəsi ilə məlumatlandırılacaqdır.
SMS məlumatlandırma vasitəsi ilə ASAN xidmətlərdən faydalanmaq istəyən şəxslər zamanlarının daha da səmərəliliyini təmin etmiş olarlar.

“ASAN service” centers subordinated to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan have been ensured the next innovative application -the function of SMS notification.
SMS notification enables to citizens taken a queue on relevant services at the “ASAN service centers receive notification on the convergence of the queue period. Thus, person can benefit from the function of SMS notification by filling the section of write your cell phone number when taking a queue on relevant services. After entering the cell phone number, person should respond the survey questionnaire    on notifying for 5 or more queue and print the queue ticket. Hereinafter, person will be notified via SMS sent to the cell phone for warning of chosen queue number on the convergence of the queue period.
People that want to benefit from ASAN services via SMS notification may ensure the efficiency of their time.