Dövlət Agentliyinin sədri Fransa səfiri ilə görüşüb
28 noyabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev  Fransa Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Zakari Qros ilə görüşüb.
Bildirilib ki, “ASAN xidmət”də bu günədək 34 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015), həmçinin 2019-cu ildə Bakıda Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dövlət Xidmətləri Forumu çərçivəsində BMT-nin rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində xüsusi mükafatına layiq görülüb.
Qonağa Dövlət Agentliyinin elektron hökumət sahəsində həyata keçirdiyi fəaliyyət barədə də məlumat verilib.
Görüşdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə Fransa Respublikasının Baş Naziri yanında Dövlət İslahatları və Asanlaşdırma üzrə Dövlət Katibliyi arasında 14 mart 2017-ci il tarixində imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası ilə əlaqədar məsələlər müzakirə edlib.
Azərbaycanın dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində qabaqcıl modeli olan “ASAN xidmət”in xarici ölkələrdə tətbiqi perspektivləri üzrə fikir mübadiləsi aparılıb və əməkdaşlıqdan bəhs olunub.
Dövlət Agentliyinin sədri cari ilin iyun ayında ölkəmizdə keçirilmiş BMT Dövlət Xidmətləri Forumu zamanı təsis olunmuş “Dövlət Xidmətləri Göstərən Qurumların ASAN Beynəlxalq Assosiasiyası” barədə məlumat verib və Fransa tərəfini müvafiq Assosiasiyada görməkdən məmnun olacağını qeyd edib.
Eyni zamanda Fransanın dövlət xidmətləri sahəsində məsul  qurumu cari ilin dekabr ayının sonunda Azərbaycanda keçiriləcək Dövlət Xidmətləri Göstərən Qurumların ASAN Beynəlxalq Assosiasiyasının Nazirlər Toplantısına dəvət edilib.
Qonaq, həmçinin ASAN Radio, “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi”, “ABAD” publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaq mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Chairman of the State Agency received the Ambassador of the Republic of France
On November 28, 2019, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev met with Zacharie Gross, Ambassador extraordinary and plenipotentiary of France to the Republic of Azerbaijan.
At the reception, there was discussed the issues related to the implementation of the Memorandum of Understanding signed on March 14, 2017, between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the State Secretariat for State Reforms and Facilitations under the Prime Minister of the Republic of France.
There were discussions on the perspectives of the overseas application of ASAN Service, the leading model of public service provision in Azerbaijan, as well as current cooperation.
Chairman of the State Agency gave information on ASAN International Association of Public Service Organizations, established with the initiative of the State Agency during UN Public Service Forum held in Azerbaijan in June 2019 and expressed that he would be pleased to see France in the aforementioned association.
Moreover, the French body in charge of public service was invited to the Meeting of Ministers of ASAN International Association of Public Service Organizations which is to be held at the end of December of 2019.
The guest also got acquainted with activities of ASAN Radio, ASAN Education and Training Center, ABAD public legal entity.