Dövlət Agentliyinin sədri AmCham Azərbaycanın növbəti görüşündə iştirak edib
29 yanvar 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət   və   Sosial   İnnovasiyalar   üzrə   Dövlət   Agentliyinin   sədri   Ülvi   Mehdiyev   Azərbaycanda Amerika Ticarət Palatasının (AmCham Azərbaycan)  üzvləri üçün təşkil olunan növbəti görüşdə iştirak edib.
Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev “ASAN xidmət”in yaradılması tarixi və məqsədləri, həyata keçirilən fəaliyyət və gələcək planlara dair iştirakçılara məlumat verib. Qeyd edilib ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərinə olunan ümumi müraciətlərin sayı 36 milyondan çox təşkil edib ki, bu da təqribən 6 milyondan çox  unikal şəxs deməkdir.
Bildirilib ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub. Həmçinin müxtəlif sosial və innovativ layihələr, elektron hökumət quruculuğu sahəsində həyata keçirilən fəaliyyət və gələcək planlar diqqətə çatdırılıb.
Sonra iştirakçıların sualları və müraciətləri cavablandırılıb.
AmCham nümayəndələri bu  görüşə və “ASAN xidmət” ilə biznes sektoru təmsilçiləri arasında yaradılan müzakirələrə görə razılıqlarını bildiriblər.
AmChamın   100-ə   yaxın   üzvünün   və     tərəfdaşının,   o     cümlədən   diplomatik   korpusun nümayəndələrinin   iştirak   etdiyi   tədbirdə   bir   neçə   üzv   şirkətin   fəaliyyəti   və   xidmətləri   barədə təqdimatlar edilib.

Chairman of the State Agency attended a meeting by AmCham Azerbaijan
On January 29, 2020, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev has attended a meeting organized for the members of American Chamber of Commerce (AmCham).
Chairman of the State Agency Ulvi Mehdiyev delivered wide information about the activities and aims of the establishment of "ASAN service" to the guests. There was emphasized that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing transparency and application of innovations.
It was mentioned that ASAN Service has received more than 36 million applications. It was also drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015, as well as UN Special Award for promoting digital transformation in the public sector during UN Public Service Forum 2019.
Subsequently, questions and applications were responded.
Representatives of AmCham highly appreciated this meeting, as well as discussions between “ASAN Service” and representatives of the business sector.
There were presentations of activities and services of member companies at the event where more than 100 members and allies of AmCham, as well as members of diplomatic corps attended.