Türkiyə Respublikası Ali Məhkəməsinin Baş Prokurorluğunun əməkdaşları “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar
18 sentyabr 2014-cü il tarixində Türkiyə Respublikası Ali Məhkəməsinin Baş Prokurorluğunun əməkdaşları Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 4 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olublar.
Qonaqları salamlayan Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verib. Bildirilib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Eyni zamanda, Mərkəzdə tətbiq olunan innovativ avadanlıqlar - “Müraciət köşkü”, “Elektron ərizə” avadanlığı və digərləri qonaqlara nümayiş etdirilib.
Qonaqların diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində bügunədək 2 800 000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilib.

General Prosecutor's Officers of the Supreme Court of the Republic of Turkey were acquainted with the “ASAN Service” center
On 18th September, 2014 General Prosecutor's Officers of the Supreme Court of the Republic of Turkey were acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” center No.4 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Deputy Chairman of the State Agency Mr. Ulvi Mehdiyev welcomed the guests and gave information about the aim of the ASAN service centers, services rendered, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.
It was noted that more than 2 800 000 citizens have been served at “ASAN service” centers.
Guests considered the activities of "ASAN service" centers praiseworthy, and mentioned usefulness the application of this experience in many countries.