“ASAN xidmət”-ə müraciətlərin sayı 3 000 000-u keçdi
16 oktyabr 2014-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “ASAN xidmət” mərkəzlərinə  3 000 000-cu müraciət daxil olub.
Xatırladaq ki,  ilk - 1 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi 15 yanvar 2013-cü il tarixində  fəaliyyətə başlayıb.
Hazırda 6 “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyət göstərir. Onlardan 4-ü paytaxt Bakı şəhərində, digər 2-i isə Sumqayıt və Gəncə şəhərindədir.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin təsis edilmədiyi regionlardakı əhaliyə xidmətlərin çatdırılması və mərkəzlərə gəlmədən vətəndaşların xidmətlərdən yararlanmalarının təmin edilməsi üçün zəruri müasir texnoloji avadanlıqlarla təchiz edilmiş avtobuslar səyyar formada regionlarda əhaliyə xidmətlər göstərir.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinə 1 000 000-cü müraciət 23 yanvar 2014-cü il tarixində, 2 000 000-cu müraciət 6 ay sonra 24 iyun 2014-cü il tarixində, növbəti 1 000 000-cu müraciət isə sonrakı 4 ay müddətində daxil olub.
Qeyd edək ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət və rahatlıq prinsipləri əsasında qurulur.

The number of applications to “ASAN Service” have reached more than 3 000 000
September 16, 2014, the number of applications to the “ASAN Service” centers under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan have reached 3 000 000.
Should be noted that, “ASAN Service” No.1 has been serving since January 15, 2013.
There are 6 “ASAN Service” centers have been serving now. 4 centers are situated in Baku; other 2 are in Ganja and Sumgait.
There are functioning buses equipped with necessary modern technology serving mobile to deliver public services to the citizens in the regions where the “ASAN Service” centers are not established yet and to provide accessibility to the citizens to benefit the services.
1 000 000 applications in January 23, 2014; 2 000 000 applications after 6 months on September 24, 2014; the next 1 000 000 applications have been received in 4 months to “ASAN Service” centers.
Should be mentioned that the activity of “ASAN Service” centers are based on efficiency, transparency, courtesy, responsibility and flexibility principles.