“ASAN xidmət”, YARAT Müasir İncəsənət Məkanı, Beynəlxalq Muğam mərkəzi  və “ASAN Könüllüləri” Gənclər Təşkilatı İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan və dünya incəsənətinə həsr olunan mühazirələr davam edir.
25 oktyabr 2014-cü il tarixində saat 18:00-da Beynəlxalq Muğam mərkəzində növbəti mühazirə sənətşünaslıq doktoru Cəmilə Həsənzadə tərəfindən keçiriləcək. Mühazirədə Azərbaycan incəsənəti, eyni zamanda dünyada incəsənət cərəyanları olan impressionizm, postimpressionizm və avanqardizm haqqında ətraflı məlumatlar veriləcək.
Qeyd edək ki, layihə çərçivəsində incəsənət sahəsində tanınmış ekspertlər tərəfindən ümumi mühazirələr təşkil olunur. Azərbaycan və dünya mədəniyyətinə, incəsənətinə həsr olunan mühazirələrdə “ASAN xidmət” mərkəzlərinin əməkdaşları, könüllüləri və vətəndaşlar iştirak edirlər.
Layihə müddətində bugünə kimi 3 mühazirə təşkil olunub və ümumilikdə 500 nəfər iştirak edib.
Silsilə mühazirələr iştirakçıların milli və dünya incəsənəti ilə bağlı biliklərinin artırılmasına yönəlib.

Lecture on the topic of Impressionism, Postimpressionism and Avant-gardism
Lectures dedicated to Azerbaijani and world art by “ASAN Service”, “YARAT Contemporary Art Center”, “International Mugham Center” and “ASAN Volunteers” Youth Organization Public Union” have been continuing.
In this context the next lecture will be conducted on the 25th of October, 2014, at 18:00 at the International Mugham Center by Dr. in Arts Jamila Hasanzadeh. The topic of the lecture will be dedicated to Azerbaijani art, also the trends of the world art - impressionism, postimpressionism and avant-gardism.
In the frame these lectures are conducted by the famous experts in the field of art. “ASAN Service” centers staffs, volunteers and citizens participate at the lectures series dedicated to Azerbaijani and world culture.
Since the period of the project there had been already organized three lectures and in general 500 people participated at the lectures.