“ASAN xidmət”-in Vyanada təqdimatı
23 oktyabr 2014-cü il tarixində Avstriyada Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Vyana Bölməsi və digər beynəlxalq təşkilatlar, o cümlədən, Vyanada akkreditə olunmuş diplomatik nümayəndəliklər üçün “ASAN xidmət”-in təqdimatı keçirilib.
Tədbir iştirakçıları “ASAN xidmət” modelini xüsusi maraqla qarşılayıb, dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində nümunəvi hesab edib və bu təcrübənin bir çox dövlətlərdə tətbiqinin faydalı ola biləcəyini vurğulayıblar.
ATƏT-in İqtisadi və Ətraf Mühit ölçüsü üzrə İmplementasiya iclası çərçivəsində həyata keçirilən növbəti təqdimatda isə “ASAN xidmət” qabaqcıl idarəetmə nümunəsi, korrupsiya və digər neqativ hallarla mübarizənin təmin edilməsi istiqamətində uğurlu təcrübə kimi qiymətləndirilib.
24 oktyabr  2014-cü il tarixində isə “ASAN xidmət”-in nümayəndə heyətinin BMT-nin Vyana Bölməsinin Baş Direktorunun Kabinet rəhbəri cənab Roberto Arbitrio ilə görüşü keçirilib, gələcək əməkdaşlıq perspektivləri, BMT-nin müvafiq sahələr üzrə keçirilən müzakirələrinə “ASAN xidmət”in mümkün töhfələri dəyərləndirilib. Cənab Arbitrio görüşdən məmnun qaldığını, “ASAN xidmət”in beynəlxalq səviyyədə keçirilən tədbirlərdə, xüsusilə də korrupsiya ilə mübarizə, qabaqcıl idarəetmə mövzuları ilə toplantılarda qeyd olunmasını, bir sıra bu kimi diskussiyalara isə aparıcı qismində dəstək verməsinin vacibliyini diqqətə çatdırıb.

“ASAN Service” presentation in Vienna
On October 23, 2014, in Vienna, Austria, there was conducted presentation about “ASAN Service” for the United Nations Vienna Office and other international organizations, including diplomatic missions in Vienna.
Conference participants welcomed “ASAN Service” with special interest, considered it as an example Model in public service delivery, and its usefulness to apply such kind of experience in other countries.
At the next meeting organized in the framework of the OSCE Economic and Implementation meeting at the size of Environmental Activities, “ASAN Service” was appreciated as a leading model in public service delivery, and as a good experience directed against the corruption and other negative factors.
On 24 October, 2014, there was held meeting of the delegation of “ASAN Service” with the head of the UN General Director Cabinet in Vienna Mr. Roberto Arbitrio, discussed about the prospects for future cooperation, also possible contributions in the relevant areas of the UN by the "ASAN Service” was assessed. Mr. Arbitrio mentioned that he was pleased with the meeting, also stated importance of “ASAN Service” at the events on international level, in particular the fight against corruption, to record meetings with cutting-edge topics, as well as a number of the discussions stressed the importance of supporting the leading part.