“ASAN xidmət”də beynəlxalq tərəfdaşlarla görüşlər keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən beynəlxalq əlaqələr fəaliyyətinin təmin edilməsi istiqamətində arıdıcıl tədbirlər davam etdirilir.
Belə ki, Asiya İnkişaf Bankının Mərkəzi və Qərbi Asiya Departamentinin şöbə müdiri Saad Paraçanın, eyni zamanda Almaniya Federativ Respublikasının Münhen şəhərinin Baş Prokuroru Reinhard Röttlenin rəhbərlik etdikləri nümayəndə heyətləri “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olublar.
Qonaqlara “ASAN xidmət”in yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Görüş zamanı qonaqlara, həmçinin Dövlət Agentliyinin digər fəaliyyət istiqamətləri, o cümlədən sosial innovasiyalar sahələrində həyata keçirilən işlər barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, bu günədək 60 milyona yaxın çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb.
Asiya İnkişaf Bankının nümayəndə heyəti ilə keçirilən görüş çərçivəsində tərəflər arasında hazırda davam edən, eləcə də planlaşdırılan əməkdaşlıq istiqamətləri üzrə müzakirələr aparılıb.
Qonaqlar "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, “Bilim Bakı” mərkəzi və “ABAD”ın fəaliyyəti ilə yerində tanış olublar.

Meetings with international partners were held at "ASAN service".
The State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan continues to take measures to ensure international relations activities..
Thus, the delegations led by Saad Parachan, the head of the Central and Western Asia Department of the Asian Development Bank, and Reinhard Röttle, the General Prosecutor of the Federal Republic of Germany, got acquainted with the activities of the "ASAN service" center.
The guests were provided with detailed information about the goals and activities of "ASAN service". It was noted that in terms of increasing transparency and applying modern innovations, serious achievements have been made in the field of ensuring efficient state administration with the establishment of "ASAN service"..
The guests were also given detailed information about other activities of the State Agency, including the works carried out in the field of social innovations during the meeting. It was reported that up to now about 60 million multi-citizen applications have been registered..
At the same time, it was noted that the State Agency was awarded the United Nations Public Service Award in 2015, and in 2019, the UN special award in the field of development of public services with the application of digital management..
Within the framework of the meeting held with the delegation of the Asian Development Bank, discussions were held between the parties on current and planned directions of cooperation.
The guests got acquainted with the activities of "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, "Bilim Baku" center and "ABAD" thereof..