BMT-nin ölkəmizdəki rezident əlaqələndiricisi “ASAN xidmət”də
27 yanvar 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev ilə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Azərbaycandakı rezident əlaqələndiricisi Vladanka Andreyeva arasında görüş keçirilib.
Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev “ASAN xidmət”in yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Görüş zamanı qonaqlara, həmçinin Dövlət Agentliyinin digər fəaliyyət istiqamətləri, o cümlədən sosial innovasiyalar sahələrində həyata keçirilən işlər barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, bu günədək 60 milyona yaxın çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb.
Səfir “ASAN xidmət” modelinin onda böyük təəssürat yaratdığını vurğulayıb.
Görüş çərçivəsində Dövlət Agentliyi ilə BMT arasında həyata keçirilən əməkdaşlıq istiqamətləri üzrə müzakirələr aparılıb.

Resident Coordinator of UN in our country "ASAN service".
On January 27, 2023, a meeting was held between Mr. Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan and Vladanka Andreyeva, Resident Coordinator of the United Nations in Azerbaijan..
Mr. Mehdiyev gave detailed information about the goals and activities of "ASAN service". It was noted that in terms of increasing transparency and applying modern innovations, serious achievements have been made to ensure efficient state administration with the establishment of "ASAN service"..
The guests were also updated with detailed work of the Agency, including the social innovation-oriented works. It was reported that to date circa 60 million multi-citizen applications have been registered.
Concurrently, it was noted that the State Agency was awarded the UN Public Service Award in 2015, and in 2019, the UN special award in the development of public services with the use of digital management..
The ambassador emphasized that the "ASAN service" model made a great impression on him.
The meeting was followed by discussions about possible State Agency and UN cooperation.
The delegation got acquainted with the activities of "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, "Bilim Baku" center and "ABAD".