“ASAN xidmət”in nümayəndə heyəti Ankarada səfərdə olub
23-26 yanvar 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti Türkiyənin Ankara şəhərində səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti “Havelsan Texnoloji Radar” şirkəti, “ODTÜ Teknokent”, “OSTİM Teknokent”, “Ankara Universiteti Teknokent” və “Bilkent Cyberpark”la qarşılıqlı müzakirələrin aparılması məqsədilə görüşlər keçirib.
Görüşlərdə Dövlət Agentliyinin fəaliyyəti, “ASAN xidmət”, “İnnovasiyalar Mərkəzi” və “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi haqqında geniş məlumat verilib, ölkəmizdə startap ekosisteminin inkişafı və biznes mühitinin gücləndirilməsi istiqamətində görülən işlərdən danışılıb. Həmçinin bu istiqamətdə birgə əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
“ODTÜ Teknokent”, “Bilkent Cyberpark” və “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi arasında Əməkdaşlığa dair Memorandum imzalanıb.
Memorandumun əsas məqsədi hər iki ölkədə startapların böyüməsini təmin etmək, yerli bazarda böyümək istəyən sahibkarları qarşılıqlı dəstəkləmək, bu sahədə tədqiqat və inkişaf işləri aparmaqdır. Eyni zamanda qeyd olunan işlərin icrası üçün zəruri infrastrukturun yaradılması, startap ekosisteminə töhfə verəcək birgə layihələrin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.

The delegation of "ASAN service" visited Ankara
On January 23-26, 2023, the delegation of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan visited Ankara, Turkey..
In this framework, the delegation held meetings with "Havelsan Technological Radar" company, "ODTU Teknokent", "OSTIM Teknokent", "Ankara University Teknokent" and "Bilkent Cyberpark".
In the meetings, the host was informed about the activities of the State Agency, "ASAN service", "Innovations Center" and "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, and the work done in the direction of the development of the startup ecosystem and strengthening of the business environment in our country as we well as opportunities for joint cooperation in this direction were also discussed.
A Memorandum on Cooperation was signed between "METU Teknokent", "Bilkent Cyberpark" and "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center..
The main purpose of the memorandum was to ensure the growth of startups in both countries, to mutually support entrepreneurs wishing to grow in the local market and to conduct ad hoc research and development. Concurrently, it is planned to create the necessary infrastructure for the fulfillment of the mentioned works and to perform joint projects that will contribute to the startup ecosystem.