"ASAN xidmət" “Dünyanın Ən Qabaqcıl Dövlət Xidməti” mükafatına layiq görülüb
Birləşmiş Ərəb Əmirliyinin Dubay şəhərində keçirilən 10-cu Dünya Hökumət Sammitində “ASAN xidmət” “Qlobal Hökumət Mükəmməlliyi Mükafatı” Proqramı çərçivəsində “Dünyanın Ən Qabaqcıl Dövlət Xidməti” seçilib və xüsusi mükafata layiq görülüb.
Mükafat Dubay Əmirliyinin vəliəhd şahzadəsi Şeyx Həmdan bin Məhəmməd bin Rəşid Əl Maktum tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyevə təqdim olunub.
“Qlobal Hökumət Mükəmməlliyi Mükafatı” Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri Hökumətinin təşəbbüsü ilə Dünya Hökumət Sammiti çərçivəsində dünyada qabaqcıl hökumət təşəbbüslərinin qiymətləndirilməsi, dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində innovasiyaları təşviq etməklə uğurlu təcrübələrin mükafatlandırılması məqsədi ilə təsis olunub.
Dünyada bu formatda və növdə təsis olunmuş ilk mükafat olan “Dünyanın Ən Qabaqcıl Dövlət Xidməti” mükafatı üzrə qalib olan Azərbaycan 80 namizəd ölkə arasından seçilib.

During the 10th World Government Summit in Dubai, United Arab Emirates, "ASAN service" garnered acclaim as the "World's leading public service" under the "Global Government Excellence Award" Program, earning a distinguished prize.
Crown Prince Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum of the Emirate of Dubai presented the award to Ulvi Mehdiyev, the Chairperson of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The "Global Government Excellence Award" was established at the behest of the Government of the United Arab Emirates during the World Government Summit. Its purpose is to assess leading government initiatives globally, recognize successful practices, and promote innovations in public services.
Azerbaijan, the recipient of the "World's Most Advanced Public Service" award, achieved the distinction of being the first winner worldwide in this category and format, surpassing competition from 80 nominated countries.