Dünya Hökumət Sammitində "ASAN xidmət"lə bağlı müzakirələr aparılıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agetliyinin sədri Ülvi Mehdiyev 10-cu Dünya Hökumət Sammiti çərçivəsində bir sıra görüşlər keçirib.
Dünya İnnovasiyalar Şəbəkəsinin (TWIN Global) həmtəsisçisi və rəhbəri Robert Volkotla keçirilən görüş zamanı xidmətlərin göstərilməsi zamanı ən son innovasiya və texnologiyaların tətbiqi, dövlət xidmətlərinin gələcəyi ilə əlaqədar fikir mübadiləsi aparılıb və əməkdaşlığa dair ilkin razılıq əldə olunub.
Uqandanın dövlət xidmətləri naziri Vilson Muruli Mukasa ilə keçirilən görüşdə Dövlət Agentliyi ilə Uqanda Respublikasının Dövlət Xidmətləri Nazirliyi arasında 2018-ci ildə imzalanmış Anlaşma Memorandumunun icrasının uğurla davam etdiyi vurğulanıb. Memorandumun implementasiyası çərçivəsində Uqandada “Xidmət Mərkəz”lərinin fəaliyyətinin Azərbaycanın “ASAN xidmət” modeli əsasında təkmilləşdirilməsi, müvafiq sahə üzrə Azərbaycanın qabaqcıl təcrübəsinin bölüşülməsi istiqamətində görülən işlərdən söz açılıb.
Həmçinin Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi tədbir çərçivəsində "Dövlət xidmətləri” mövzusuna həsr edilmiş xüsusi sessiyada çıxış edib. Dövlət xidmətlərinin və xidmət mərkəzlərinin gələcəyinin dizayn edilməsi istiqamətində aparılan müzakirələr zamanı Dövlət Agentliyi tərəfindən ötən illər ərzində bu xüsusda görülmüş işlər, “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti və planlaşdırılan layihələr barədə sessiya iştirakçıları məlumatlandırılıblar.

"ASAN service" was discussed at the World Government Summit
Mr. Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, held a number of meetings in the context of the 10th World Government Summit..
During the meeting with Robert Wolcott, the co-founder, and head of the World Innovation Network (TWIN Global), ideas were exchanged regarding the application of the latest innovations and technologies in the provision of services, the future of public services, and a preliminary agreement on cooperation was reached.
In the meeting held with the Minister of Public Services of Uganda, Wilson Muruli Mukasa, it was emphasized that the implementation of the Memorandum of Understanding signed in 2018 between the State Agency and the Ministry of Public Services of the Republic of Uganda is continuing successfully. Within the framework of the implementation of the memorandum, the improvement of the activity of the "Service Centers" in Uganda based on the "ASAN service" model of Azerbaijan, and the sharing of advanced experience of Azerbaijan in the relevant field were discussed.
Also, the representative of the State Agency spoke at a special session dedicated to the topic of "State services" within the event. During the talks devoted to designing the future of state services and service centers, the work done by the State Agency in this regard over the past years, the activities of "ASAN service" centers and planned projects were discussed. session participants were informed.