Tanzaniya və Efiopiya “ASAN xidmət” modelinin tətbiqində maraqlıdır
Qoşulmama Hərəkatının COVID-19-a qarşı mübarizə üzrə Təmas Qrupunun Zirvə görüşü çərçivəsində ölkəmizdə səfərdə olan Tanzaniyanın Vitse-prezidenti Filip İsdor Mpanqonun və Efiopiya Federativ Demokratik Respublikasının Baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri Demeke Mekonnen Hassenin rəhbərlik etdikləri nümayəndə heyətləri “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olublar.
Qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev və Tanzaniyanın Vitse-prezidenti Filip İsdor Mpanqo “ASAN xidmət” modelinin Tanzaniyada tətbiqi və ikitərəfli Anlaşma Memorandumunun imzalanması ilə bağlı ilkin razılığa gəliblər.
Efiopiya tərəfi öz növbəsində “ASAN xidmət” konseptinin onlarda yüksək təəssürat yaratdığını və Azərbaycanın “ASAN xidmət” modelinin ölkələrində tətbiqində maraqlı olduqlarını bildirib.
Qonaqlara Dövlət Agentliyinin digər fəaliyyət istiqamətləri, sosial innovasiyaların tətbiqi, “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Səyyar ASAN xidmət, "ABAD" publik hüquqi şəxs barədə məlumat verilib.

Tanzania and Ethiopia are interested in the application of the "ASAN service" model
The delegations led by the Vice President of Tanzania, Philip Isdor Mpango, and the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the Federal Democratic Republic of Ethiopia, Demeke Mekonnen Hasse, visiting Azerbaijan to the Summit of the Contact Group of the Non-Aligned Movement on the fight against COVID-19 got familiarized with the activities of “ASAN service”.
The guests were given detailed information about the activities of "ASAN service" centers..
Mr. Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, and Filip Isdor Mpango, the Vice President of Tanzania, reached a preliminary agreement on the implementation of the "ASAN service" model in Tanzania and the signing of a bilateral Memorandum of Understanding..
The Ethiopian side, in turn, said that the "ASAN service" concept made a great impression on them and that they are interested in implementing the "ASAN service" model of Azerbaijan in their country.
The guests were informed about other activities of the Agency, implementation of social innovations, "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, Mobile ASAN service, "ABAD" public legal entity..