Türkiyənin sənaye və texnologiya naziri “ASAN xidmət”də
Türkiyə Respublikasının sənaye və texnologiya naziri Mustafa Varankın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin, “Bilim Bakı” mərkəzinin, eyni zamanda "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonağa “ASAN xidmət”, eləcə də Dövlət Agentliyinin digər fəaliyyət istiqamətləri ilə bağlı məlumat verib.
Bildirilib ki, mərkəzin açılışı 28 may 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin, Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın və Türkiyənin "Nobel" mükafatçısı Əziz Sancarın iştirakı ilə baş tutub.
Həmçinin diqqətə çatdırılıb ki, “Bilim Bakı” mərkəzi Dövlət Agentliyinin və Türkiyə Texnologiya Komandası Fondunun əməkdaşlığı ilə yaradılıb. Türkiyəli nazirə burada fəaliyyət göstərən laboratoriyalar, təlimlər və “Deneyap” proqramı barədə məlumat verilib.
Qonağa “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi barədə də məlumat verilib. Bildirilib ki, mərkəzin məqsədi Azərbaycanda və onun hüdudlarından kənarda özəl sektorun inkişaf etdirilməsi, innovasiyanın təşviqi və startap hərəkatının genişləndirilməsidir.

Minister of Industry and Technology of Turkey at "ASAN service".
The delegation led by the Minister of Industry and Technology of the Republic of Turkey, Mustafa Varank, got acquainted with the activities of the "ASAN service" center, the "Bilim Baku" center, as well as the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center..
Mr. Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, briefed the guest on "ASAN service" and other works of the Agency.
It was reported that the opening of the center took place on May 28, 2022 with the participation of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, the President of the Republic of Turkey Recep Tayyip Erdogan and Turkish "Nobel" laureate Aziz Sanjar.
It was also brought to attention that the "Bilim Baku" center was established with the cooperation of the State Agency and the Turkey Technology Team Foundation. The Turkish minister was informed about the laboratories, training and "Deneyap" program operating here..
The guest was also informed about "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center. It was stated that the goal of the center is to develop the private sector in Azerbaijan and beyond, to promote innovation and expand the startup movement..