Naxçıvan “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb
22 may 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Naxçıvan regional  “ASAN xidmət” mərkəzi fəaliyyətə başlayıb.
Naxçıvan “ASAN xidmət” mərkəzi ümumilikdə, Respublika üzrə 26-cı mərkəzdir.
​ Mərkəzin tikintisinə 2020-ci ildə başlanılıb. 2023-cü ilin may ayında tikintisi başa çatdırılıb.
“ASAN xidmət” mərkəzi Naxçıvan şəhəri Seyid Cəfər Pişəvəri 7 ünvanında inşa edilib. Ümumilikdə, Naxçıvan Muxtar Respublikasında qeydiyyatda olan 465 min vətəndaşın əhatəsində olan mərkəz ərazi məhdudiyyəti olmadan fəaliyyət göstərəcəkdir.
Mərkəzdə müxtəlif dövlət orqanları, həmçinin özəl şirkət və müəssisələr tərəfindən ümumilikdə 360-dan çox xidmət həyata keçiriləcək.
Əməkdaşların ümumi sayı 228 , könüllülərin sayı 45 nəfər nəzərdə tutulur.
Mərkəzin daxilində vətəndaşların istirahəti üçün “ASAN kafe” nəzərdə tutulub.
“ASAN xidmət” mərkəzinin ərazisində həmçinin 50 avtomobil üçün parklama yeri yaradılıb.
Xatırladaq ki, 18 may 2023-cü il tarixində Naxçıvan regional “ASAN xidmət” mərkəzinin açılış mərasimi baş tutub.
Açılış mərasimində Naxçıvan Muxtar Respublikasında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin səlahiyyətli nümayəndəsi Fuad Nəcəfli və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev iştirak ediblər.

On May 22, 2023, the Nakhchivan regional "ASAN service" center under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan began operating.
Nakhchivan "ASAN service" center is the 26th center in the Republic. The construction of the center started in 2020 and was completed in May 2023. This "ASAN service" center was constructed at Nakhchivan city, Seyid Jafar Peshavari 7.
In general, the center, which is surrounded by 465,000 citizens registered in the Nakhchivan Autonomous Republic, will operate without territorial restrictions. More than 360 services will be provided by various state organs, as well as private companies and enterprises in total. The total number of employes is 228, the number of volunteers is 45 people.
“ASAN café”, which is built inside the center, is intended for citizens to relax. A parking space for 50 cars has also been constructed in the territory of the “ASAN service” center. It must noted that on May 18, 2023, the groundbreaking ceremony of the Nakhchivan regional “ASAN service” center took place.
The authorized representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the Nakhchivan Autonomous Republic Fuad Najafli, and the chairperson of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev, attended the opening ceremony.