“ASAN xidmət”in nümayəndə heyəti Qazaxıstanda
17-19 may 2023-cü il tarixində Qazaxıstan Respublikasının Astana şəhərində BMT-nin İnkişaf Proqramının Astana Dövlət Qulluğu Mərkəzi tərəfindən “Meritokratiya, bütövlük və innovasiya” mövzusunda illik konfrans keçirilib. Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndələri də iştirak ediblər.
Konfransın əsas məqsədi dövlət xidmətlərinin perspektivlərinin müzakirəsi, meritokratiyanın və innovasiyaların təşviqi istiqamətində uğurlu təcrübələrinin paylaşılması olub.
Dövlət Agentliyinin əməkdaşları ölkəmizin innovasiyaların idarə edilməsi, vətəndaşlarla səmərəli kommunikasiyanın qurulması, dövlət idarəetməsində iştirakçılığının artırılması istiqamətində təcrübələrini bölüşüblər. Eyni zamanda müasir idarəetmədə inkişaf edən bacarıqlar,  imkanlar və çağırışlarla bağlı müzakirələr aparılıb.
Konfransda 30 ölkənin 100-dən çox dövlət qurumunun, beynəlxalq təşkilatların isə 300-dən çox rəhbər vəzifəli şəxsi iştirak edib.

“ASAN service” delegation in Kazakhstan
On May 17-19, 2023, the annual conference on "Meritocracy, integrity and innovation" was held by the Astana Civil Service Center of the United Nations Development Program in the capital of the Republic of Kazakhstan, Astana. The representatives of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan also participated in the event.
The main goal of the conference was to discuss the perspectives of public services, share successful experiences in promoting meritocracy and innovation.
Employees of the State Agency shared their experiences in the direction of innovation management, effective communication with citizens, and increasing participation in public administration. At the same time, discussions were held on developing skills, opportunities and challenges in modern management.
More than 100 state institutions of 30 countries and more than 300 senior officials of international organizations participated in the conference.