Sabirabad “ASAN xidmət” mərkəzinin açılışı olub
15 dekabr 2014-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin iştirakı ilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Sabirabad “ASAN xidmət” mərkəzinin açılışı olub.
Sabirabad “ASAN xidmət” mərkəzi Sabirabad, Saatlı, İmişli, Kürdəmir, Hacıqabul, Şirvan, Salyan və Beyləqan rayonlarında qeydiyyatda olan  ümumi sayı  900 000-ə yaxın vətəndaşa xidmət göstərəcək. Mərkəzdə vətəndaşlar üçün xidmətlərin həyata keçirilməsinə başlanılması  2015-ci ilin yanvar ayının ilk günləri üçün nəzərdə tutulur.
Hazırda 7 “ASAN xidmət” mərkəzi mövcuddur. Onlardan 4-ü paytaxt Bakı şəhərində, digər 3-ü isə regional mərkəzlər olmaqla Sumqayıt, Gəncə və Sabirabad şəhərlərində yerləşir.

Opening of Sabirabad “ASAN service” center was launched
On December 15, 2014, opening of Sabirabad “ASAN service” center under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was launched by attendance of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
Sabirabad “ASAN service” center will serve about to 900 000 citizens with registration from the regions: Sabirabad, Imishli, Kurdamir, Hajigabul, Shirvan, Salyan and Beylagan. Services to the citizens at the center are considered to launch from the first days of January, 2015.
There are seven “ASAN service” centers. Four of them are situated in the capital – Baku, other three centers are situated in different regions: Sumgait, Ganja and Sabirabad.
Information regarding the “ASAN service” centers activity is available via the call to 108 “Call center”.