Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev “TEKNOFEST"in azərbaycanlı qalibləri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev cari ilin 27 aprel-1 may tarixində Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilmiş “TEKNOFEST” Aerokosmik və Texnologiya Festivalının azərbaycanlı qalibləri ilə görüşüb.
Dövlət Agentliyinin sədri  qalibləri təbrik edərək onlara gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Qaliblərlə Dövlət Agentliyinin həyata keçirdiyi layihələr, yeni texnoloji trendlərin dövlət xidmətlərində tətbiqi və peşəkar komanda quruculuğu istiqamətində məlumat verilib. Həmçinin onların müxtəlif layihələrdə iştiraklarına dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşdə “Kənd Təsərrüfatı Texnologiyaları” kateqoriyası üzrə 3-cü yerin qalibi, Bakı Dövlət Universitetinin III kurs tələbəsi, Humantek komandasının kapitanı Nəzrin Abdullayeva, “Ağıllı Nəqliyyat” kateqoriyası üzrə 1-ci yerin qalibi, Bakı Dövlət Universitetinin Tələbə Elmi-Texniki Yaradıcılılq Mərkəzinin direktoru İlyas Nəbiyev və “Wipo Best International Award” müsabiqəsində 1-ci yerin sahibi,  "Texnologiyaların İnkişafına Dəstək" İctimai Birliyinin sədri Ceyhun Xəlilov iştirak ediblər.

Chairperson of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev, met with the Azerbaijani winners of the “TEKNOFEST” Aerospace and Technology Festival, held in Istanbul, Turkey from April 27 to May 1 of the current year.
The Chairperson of the State Agency congratulated the winners and wished them success in their future endeavors.
The winners were informed about the projects implemented by the State Agency, the application of new technological trends in public services, and professional team building. They also exchanged views on their participation in various projects.
The meeting was attended by the 3rd place winner in the “Agricultural Technologies” category, a third-year student of Baku State University and captain of the Humantek team, Nazrin Abdullayeva; the 1st place winner in the “Smart Transport” category, director of the Student Scientific and Technical Creativity Center of Baku State University, Ilyas Nabiyev; and the 1st place winner in the “Wipo Best International Award” competition, Chairman of the "Support to Technology Development" Public Union, Jeyhun Khalilov.