İslam İnkişaf Bankının nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
11 iyul 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev ölkəmizdə səfərdə olan İslam İnkişaf Bankının (İİB) Türkiyə regional ofisinin rəhbəri Valid Abdelvahabın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüş çərçivəsində qonaqlara Dövlət Agentliyinin müxtəlif fəaliyyət istiqamətləri, o cümlədən “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti, Səyyar ASAN xidmətin təşkili və Dövlət Agentliyi tərəfindən sosial innovasiyalar sahəsində görülən işlər barədə ətraflı məlumat verilib.
Həmçinin görüş zamanı tərəflər Dövlət Agentliyi ilə İİB arasında cari ilin mart ayında imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası çərçivəsində Bankın “Reverse Linkage” mexanizmi vasitəsilə ölkəmizin “ASAN xidmət” modelinin təşkilata üzv dövlətlərdə tətbiqi məqsədilə aparılan işlər barədə geniş fikir mübadiləsi aparıb.
Eyni zamanda İİB-nin Türkiyə regional ofisinin rəhbəri “ABAD” konsepsiyasında maraqlı olduğunu və bu istiqamətdə Dövlət Agentliyi ilə əməkdaşlığı dərinləşdirilmək niyyətini ifadə edib.
Qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzinin, “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin və “Bilim Bakı” mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.

On July 11, 2022, chairperson of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Azerbaijan Republic Ulvi Mehdiyev met the delegation led by head of Türkiye regional office of Islamic Development Bank (IDB) Walid Abdelvahab, who is on a visit to our country.
Within the framework of the meeting, thorough information was given to the guests about the various operation directions of the State Agency, as well as the operation of “ASAN service” centers, arrangement of “Mobile ASAN” service, and the work done by the State Agency in the field of social innovations.
Moreover, the parties exchanged views on the implementation of the Memorandum of Agreement signed between the state Agency and IDB in March of the current year on the implementation of the “ASAN service” model in member states through the “Reverse Linkage” mechanism of the Bank during the meeting.
At the same time, the head of the Turkey regional office of IDB expressed his interest in the "ABAD" concept and his intention to deepen cooperation with the State Agency in this direction.
The guests also got acquainted with the activities of the "ASAN service" center, the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, the ASAN Innovative Development Center and the "Bilim Baku" center.