Vətən müharibəsi qazisinə “YAŞAT” təqaüdü veriləcək
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyin sədri Ülvi Mehdiyev Vətən müharibəsi əlili Cavid Əliyevlə görüşüb.
Ülvi Mehdiyev qazimizi ABŞ-ın Minnesota Universitetinə magistratura səviyyəsinə qəbul olunması münasibətilə təbrik edib, ona təhsil həyatında və gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
Diqqətə çatdırılıb ki, ona həmin universitet üzrə təhsil aldığı müddətə “YAŞAT” Fondu tərəfindən aylıq təqaüd təsis edilib. “YAŞAT” təqaüdünün məbləği 1000 ABŞ dollarıdır.
Cavid Əliyev “Gənclərin xarici ölkələrin nüfuzlu ali təhsil müəssisələrində təhsil almalarına dair 2022-2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı” çərçivəsində 2023-2024-cü tədris ili üzrə ABŞ-ın Minnesota Universitetinin təchizat zəncirinin idarəolunması ixtisasına magistratura səviyyəsinə qəbul olunub. O, Vətən müharibəsi zamanı Füzuli, Cəbrayıl və Xocavənd istiqamətlərində döyüşüb.

Patriotic war veteran to be given “YASHAT” scholarship.
The chairperson of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Azerbaijan Republic, Ulvi Mehdiyev, met Javid Aliyev, a Ghazi of the Patriotic War.
Ulvi Mehdiyev congratulated the Ghazi on his admission to graduate-level studies at the University of Minnesota, USA, and wished him success in his educational life and future activities.
It is emphasized that a monthly scholarship was established for him by the “YASHAT” Foundation for the period of his studies at the same university. The amount of the “YASHAT” scholarship is 1000 USD.
Javid Aliyev was accepted into the graduate degree program in supply chain management at the University of Minnesota, USA, for the 2023-2024 academic year within the framework of the “2022-2026 State Program for Young People to Study in Prestigious Higher Education Institutions of Foreign Countries.” He fought in the directions of Fuzuli, Jabrayil, and Khojavand during the Patriotic War.