Azərbaycanın ABAD-ı “Trendyol”da
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “ABAD” publik hüquqi şəxsi Orta Şərq və Mərkəzi Avropanın ən böyük onlayn ticarət platforması olan “Trendyol” ilə əməkdaşlığa başlayıb.
Əməkdaşlıq çərçivəsində “Trendyol” platforması biznes ekosisteminə müsbət təsir göstərmək və rəqəmsal inkişafa dəstək olmaq məqsədilə  təcrübəsini ölkəmiz ilə paylaşacaq.  Bu istiqamətdə atılan ilk addım isə "ABAD" (Ailə Biznesinə Asan Dəstək) məhsullarının platformaya daxil edilməsi olub.  Belə ki, sözügedən platformada ilk Azərbaycan brendi kimi “ABAD”ın mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinin, qida istehsalçılarının, sənətkarlarının məhsul və əl işləri Türkiyənin hər yerində, hətta digər ölkələrdə müştərilərə çatdırılacaq.
Hazırda pilot xarakter daşıyan bu layihə çərçivəsində kiçik miqdarda “ABAD”çı məhsulları Türkiyəyə ixrac olunub və ixrac həcminin gələcəkdə genişləndirilməsi nəzərdə tutulur.
Platformada satışa təqdim olunan məhsullarımız ilə tanış olmaq üçün platformanın axtarış panelinə “ABAD” yazmaq kifayətdir.

Azerbaijan ABAD on “Trendyol”
“ABAD” public legal entity of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan has started cooperation with “Trendyol”, the largest online trading platform in the Middle East and Central Europe.
Within the framework of cooperation, the “Trendyol” platform will share its experience with our country in order to positively influence the business ecosystem and support digital development. The first step in this direction was the introduction of "ABAD" (Easy Support for Family Business) products into the platform. Thus, as the first Azerbaijani brand on this platform, products and handicrafts of micro, small and medium-sized business entities, food producers, products of “ABAD” will be delivered to customers all over Türkiye, even in other countries.
Currently, within the framework of this pilot project, a small amount of “ABAD” products have been exported to Turkiye, and it is planned to expand the export volume in the future.
To get acquainted with our products offered for sale on the platform, just type “ABAD” in the search bar of the platform.