Özbəkistanlı nazir "ASAN xidmət"də
Ölkəmizdə səfərdə olan Özbəkistan Respublikasının rəqəmsal texnologiyalar naziri Şerzod Şermatovun  rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonaqlara “ASAN xidmət”, eləcə də Dövlət Agentliyinin digər fəaliyyət istiqamətləri ilə bağlı məlumat verib.
Həmçinin “ASAN xidmət” modelinin Özbəkistan da daxil olmaqla müxtəlif ölkələrdə uğurla tətbiq olunduğu vurğulanıb. Qeyd olunub ki, hazırda Özbəkistanda “ASAN xidmət” modeli əsasında 208 xidmət mərkəzi uğurla fəaliyyət göstərir.
Görüşdə Dövlət Agentliyi ilə Özbəkistanın müvafiq qurumu arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub və startaplara dəstək sahəsində birgə fəaliyyətə dair razılıq əldə olunub.
Qonaqlar “Bilim Bakı” mərkəzinin, "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin və “ABAD”ın fəaliyyəti ilə yaxından tanış olublar.

Uzbek minister at "ASAN service"
A delegation led by the Minister of Digital Technologies of the Republic of Uzbekistan Sherzod Shermatov, who is on a visit to our country, got acquainted with the activities of the “ASAN service” center.
Ulvi Mehdiyev, the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan informed the guests about “ASAN service”, as well as other activities of the State Agency.
It was also emphasized that the “ASAN service” model is successfully applied in various countries, including Uzbekistan. It was noted that currently 208 service centers are successfully operating in Uzbekistan based on the “ASAN service” model.
At the meeting, the prospects of cooperation between the State Agency and the relevant institution of Uzbekistan were discussed and an agreement was reached on joint activities in the field of support for start-ups
The guests got acquainted with the activities of “Bilim Baku” center, “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center and ”ABAD".