“Bilim Bakı”da "Kiçik sahibkarlar, böyük hədəflər” proqramının bağlanış tədbiri keçirilib
2 dekabr 2023-cü il tarixində "Kiçik sahibkarlar, böyük hədəflər” proqramının bağlanış tədbiri keçirilib.
Tədbir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və Türkiyə Texnologiya Komandası Fondunun əməkdaşlığı ilə yaradılan “Bilim Bakı” mərkəzinin "Qlobal sahibkarlıq həftəsi" çərçivəsində təşkil olunub.
Mərasimdə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov,  Türkiyənin Azərbaycandakı səfiri Cahit Bağçı, fərqli sahələr üzrə fəaliyyət göstərən Azərbaycan və Türkiyə şirkətlərinin nümayəndələri,  şagirdlər və valideynlər iştirak ediblər.
Öncə iştirakçılar sərgi-satış yarmarkasında şagirdlərin qrup olaraq hazırladıqları layihələrin stendləri ilə tanış olublar. Şagirdlər təqdimat əsasında layihələrinin satışını təmin ediblər və  iştirakçılar tərəfindən 5 bal üzərindən qiymətləndiriblər.
Sonra  rəsmilərin çıxışları olub.
Ardınca qaliblərin təltif olunması mərasimi keçirilib.
İşirakçıların qiymətləndirmələrinə əsasən  “IALE” komandası 1-ci yerə, “King of deserts” komandası 2-ci yerə, “Kiçik sahibkarlar” komandası isə 3-cü yerə layiq görülüb və qaliblərə mükafatlar təqdim olunub.
Bütün iştirakçılara sertifkatlar və “Ulduz” Şokolad Fabrikinin, "Final çay"ın və “Evrika liseyi”nin hədiyyələri təqdim olunub.
"Kiçik sahibkarlar, böyük hədəflər” proqramında iştirak üçün qeydiyyatdan keçən 10-14 yaşarası 30  şagirdə mərkəzin “Sahibkarlıq” laboratoriyasında müəllimlər və biznes nümayəndələri tərəfindən “Təqdimat bacarıqları”, “Marketinq”, “Loqo dizaynı”, “Biznesin inkişafı”, “Layihənin inkişaf etdirilməsi” və “Müştəri seqmenti” mövzularında fərqli təlimlər keçirilib, oyunlar təşkil olunub.
Proqramın məqsədi şagirdlərin tətil günlərində asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etmək, onlara müxtəlif mövzularda tədqiqat aparmaq bacarıqlarını öyrətməkdir. Həmçinin onların auditoriya qarşısında nitq söyləmək, düzgün özünüifadə və təqdimat bacarıqlarını inkişaf etdirmək, kiçik layihələrdən böyük hədəflər əldə edə bilmək imkanlarını izah etmək əsas prioritetlərdir.

On December 2, 2023, the closing event of the “Little entrepreneurs, big goal” program took place.
The event was organized within the framework of the “Global Entrepreneurship Week” of the "Bilim Baku" center, established with the cooperation of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Turkish Technology Team Foundation.
The ceremony was attended by Deputy Chairman of the State Agency Jeyhun Salmanov, Ambassador of Turkiye to Azerbaijan Jahit Bagchi, representatives of Azerbaijani and Turkish companies operating in different fields, pupils, and parents.
First, participants familiarized themselves with the project stands collectively prepared by students at the exhibition-sale fair. The students presented and sold their projects based on a presentation, receiving evaluations from participants on a 5-point scale.
Then there were the speeches of the officials.
After that, the ceremony of awarding the winners took place.
Based on participant evaluations, the team "IALE" secured the 1st place, followed by the "King of Deserts" team in 2nd place, and the "Little Entrepreneurs" team in 3rd place. The winning teams were presented with prizes.
Certificates and gifts from “Ulduz” Chocolate Factory, "Final tea" and “Eureka Lyceum” were presented to all participants.
Various trainings on ”Presentation skills“, ”Marketing“, ”Logo design“, ”Business development“, ”Project development“ and ”Customer segment“ were held by teachers and business representatives in the ”entrepreneurship” laboratory of the center for 10-14 to 30 students registered for participation in the ” Little entrepreneurs, big goal" program, and games were organized.
The purpose of the program was to effectively organize students’ free time during the holidays, to teach them the ability to conduct research on various topics. Also, the main priorities were to explain their ability to speak in front of an audience, develop the skills of proper self-expression and presentation, and achieve big goals from small projects.