“ASAN xidmət” və İİB arasında əməkdaşlıq inkişaf edir
5 dekabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev İslam İnkişaf Bankının (İİB) Ölkə üzrə əməliyyat meneceri Fərid Xan ilə görüşüb.
Dövlət Agentliyinin sədri cari ildə Dövlət Agentliyi ilə İİB arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumu çərçivəsində tərəflər arasında davam edən uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edib.
Fərid Xan “ASAN xidmət” konsepsiyasının dövlət xidmətlərinin göstərilməsində unikal bir model olduğunu qeyd edib. Bundan əlavə “ASAN viza” sisteminin və ailə bizneslərinə dəstək sahəsində “ABAD” layihəsinin önəminə toxunulub.
Görüş zamanı "ASAN xidmət" təcrübəsinin Tacikistan Respublikasında tətbiqi ilə əlaqədar həyata keçirilməsi planlaşdırılan layihə ilə əlaqədar müzakirələr də aparılıb.
Həmçinin qarşı tərəf 2024-cü ildə İİB-nin 50 illik yubileyi çərçivəsində baş tutacaq toplantıda Dövlət Agentliyi tərəfindən qabaqcıl idarəetmə mövzusunda tədbirin keçirilməsi təşəbbüsü ilə çıxış edib və müvafiq istiqamətlərdə fikir mübadiləsi aparılıb.

Cooperation between "ASAN service" and IDB is developing
Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan met with the country operations manager of the Islamic Development Bank (IDB) Farid Khan on December 5, 2023.
The Chairman of the State Agency spoke about the successful cooperation between the parties within the framework of the Agreement Memorandum signed between the State Agency and the IDB this year.
Farid Khan emphasized that the ”ASAN service" concept is a unique model in the provision of public services. Additionally, the importance of the “ASAN visa” system and the “ABAD” project in the field of support for family businesses was highlighted.
Discussions were held on the project planned to be implemented regarding the application of "ASAN service" experience in the Republic of Tajikistan during the meeting.
Moreover, at the meeting to be held within the framework of the 50th anniversary of the IDB in 2024, the other party took the initiative to organize an event on advanced management, facilitated by the State Agency. Opinions were exchanged on pertinent topics during the event.