Azərbaycan Könüllülərinin VI Həmrəylik Forumu baş tutub
Bakıda Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunan Azərbaycan Könüllülərinin VI Həmrəylik Forumu baş tutub.
Tədbir Gənclər Fondunun, Gənclər və İdman Nazirliyinin, “ASAN xidmət”in təşkilati dəstəyi və Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqının (AKTİ) təşkilatçılığı ilə 5-19 dekabr tarixində keçirilən “Azərbaycan Könüllülük Həftəsi 2023” çərçivəsində baş tutub.
Forumda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev də çıxış edib.
Ülvi Mehdiyev Prezident İlham Əliyev tərəfindən ölkəmizdə həyata keçirilən gənclər siyasəti çərçivəsində dövlət qurumlarında könüllülük fəaliyyətinin tətbiqi və təşviqindən söz açıb. Diqqətə çatdırılıb ki, könülüllük bir hərəkat olaraq “ASAN xidmət”in fəaliyyətə başladığı ilk gündən başlayıb və bu çərçivədə gənclərin təcrübə toplamaları istiqamətində ASAN könüllüləri 5000-dən çox təlim proqramı, 800-dən çox yerli və beynəlxalq layihə reallaşdırılıb.
Forumda Azərbaycan könüllüləri adından Prezident İlham Əliyevə müraciət ünvanlanıb. Eyni zamanda 100 Azərbaycan könüllüsü il ərzindəki fəal təşəbbüslərinə görə mükafatlandırılıb.

The 6th Solidarity Forum of Azerbaijan Volunteers took place
The 6th Solidarity Forum of Azerbaijan Volunteers dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev took place in Baku.
The event took place within the framework of the "Azerbaijan Volunteer Week 2023" held on December 5-19 with the organizational support of the Youth Fund, the Ministry of Youth and Sports, "ASAN service" and the organization of the Union of Voluntary Organizations of Azerbaijan.
Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev also delivered a speech the forum.
Ulvi Mehdiyev spoke about the implementation and promotion of volunteer activities in state institutions within the framework of the youth policy implemented by President Ilham Aliyev in our country. It was emphasized that the activity of the "ASAN service" as a voluntary movement began from the first day. In this context, more than 5,000 training programs and over 800 local and international projects have been implemented in the direction of gaining experience for young people.
An appeal was addressed to President Ilham Aliyev on behalf of Azerbaijani volunteers at the forum. At the same time, 100 Azerbaijani volunteers were awarded for their active initiatives during the year.