“ASAN xidmət” brendi beynəlxalq arenada təqdim olundu
​Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Qazaxıstan Respublikasının Almatı şəhərində səfərdə olub.
​Qazaxıstan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf, İnnovasiyalar və Aerokosmik Sənaye Nazirliyinin dəvəti ilə baş tutan səfərin məqsədi Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatının “Sənaye X” mövzusunda baş tutmuş “Rəqəmsal Almatı” Forumunda (“Digital Almaty”) iştirak olub.
​ 50 000-dən çox ziyarətçinin  iştirak etdiyi tədbirdə 30-dan çox sessiya təşkil edilib.
​Ceyhun Salmanov Qırğız Respublikasının rəqəmsal inkişaf naziri Nuriya Kutnayeva, Syerra-Leone Respublikasının rabitə, texnologiya və innovasiyalar naziri Salima Monorma Bah, Toqo Respublikasının rəqəmsal iqtisadiyyat və transformasiya naziri Sina Lovson, Qazaxıstan Respublikasının rəqəmsal inkişaf, innovasiyalar və aerokosmik sənaye nazirinin birinci müavini Kanış Tuleuşın ilə ikitərəfli görüşlər keçirib.
​Bu çərçivədə ölkəmizin “ASAN xidmət” konseptinin rəqəmsallaşma, şəffaflıq və dövlət xidmətlərinin inkişafı yolunda önəmindən danışılıb. Azərbaycan brendi olan bu modelin müvafiq sahədə şəffaflığın artırılması və müasir texnologiyaların tətbiqi baxımından önəmi diqqətə çatdırılıb.
​10 ildən çoxdur ki, fəaliyyət göstərən “ASAN xidmət”in beynəlxalq təşkilatlar tərəfindən ən yaxşı idarəetmə modeli kimi qəbul edildiyi və bir sıra dövlətlərdə uğurla tətbiqi diqqətə çatdırılıb.
​Görüşlərdə ASAN təcrübəsinə böyük maraq ifadə edilib və həmin ölkələrdə tətbiqinə dair müzakirələr aparılıb.

"ASAN service" brand was presented in the international arena.
The delegation led by the Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Salmanov visited the city of Almaty of the Republic of Kazakhstan.
The purpose of the visit, which took place at the invitation of the Ministry of Digital Development, Innovations, and Aerospace Industry of the Republic of Kazakhstan, was to participate in the "Digital Almaty" Forum ("Digital Almaty") of the Shanghai Cooperation Organization on the theme "Industry X".
More than 30 sessions were organized at the event, attended by more than 50,000 visitors.
Jeyhun Salmanov, along with Nuria Kutnayeva, Minister of Digital Development of the Kyrgyz Republic, Salima Monorma Bah, Minister of Communications, Technology, and Innovations of the Republic of Sierra Leone, Sina Lovson, Minister of Digital Economy and Transformation of the Republic of Togo, and Kanish Tuleushin, First Deputy Minister of Digital Development, Innovations, and Aerospace Industry of the Republic of Kazakhstan, held bilateral meetings.
In this context, the importance of the "ASAN service" concept of our country in the direction of digitalization, transparency, and the development of public services was discussed. The significance of this model, an Azerbaijani brand, in terms of increasing transparency in the relevant field and applying modern technologies, was highlighted.
"ASAN service," which has been operating for more than 10 years, has been recognized by international organizations as the best management model and has been successfully applied in several countries.
Great interest in the ASAN experience was expressed at the meetings, and discussions were held on its application in those countries.