Rumıniya “ASAN xidmət” modelinin tətbiqi ilə bağlı əməkdaşlığa başlayır
Ölkəmizdə səfərdə olan Rumıniya Hökumətinin Baş katibi Mirçea Abrudeanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonaqlara “ASAN xidmət” modelinin yaradılması məqsədləri, habelə dövlət xidmətləri sahəsində həyata keçirilən müxtəlif layihələr barədə ətraflı məlumat verib.
Qonaqlar həmçinin Səyyar ASAN xidmətin, 108 Çağrı Mərkəzinin, "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin, “ABAD”ın, “Bilim Bakı”nın və "ASAN TV və Radio"nun fəaliyyəti ilə tanış olublar.
Nümayəndə heyətinə dövlət xidmətlərinin dizaynı və müvafiq sahədə tətbiq olunan innovativ həllər barədə də geniş təqdimat edilib.
Qonaq  “ASAN xidmət” modeli ilə yerində tanışlıqdan məmnun olub və hazırda Rumınıyada dövlət xidmətləri sahəsində oxşar modelin olmadığını bildiririb.
Baş katib “ASAN xidmət” təcrübəsinin ölkəsində tətbiqi ilə bağlı  qısa müddətdə anlaşma memorandumunu imzalamaq niyyətində olduqlarını vurğulayıb.
Səfər zamanı rumıniyalı qonaq “ASAN TV və Radio”ya müsahibə verib.
Xatırladaq ki, cari ilin fevral ayında Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində keçirilmiş 11-ci “Dünya Hökumətlər Sammiti”ndə Rumıniya Hökumətinin Baş katibi ilə Dövlət Agentliyinin sədri arasında görüş keçirilib və əməkdaşlıqla bağlı ilkin razılığa gəlinib.

Romania begins cooperation on the implementation of the "ASAN service" model.
The delegation led by Mircea Abrudea, Secretary General of the Government of Romania, currently visiting our country, familiarized themselves with the activities of the "ASAN Service" center.
Chairman of the State Agency, Ulvi Mehdiyev, provided detailed information to the guests about the goals of creating the "ASAN Service" model, along with various projects implemented in the field of public services.
The guests also became acquainted with the activities of the Mobile ASAN service, 108 Call Center, "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, ASAN Innovative Development Center, "ABAD", "Bilishim Baku", and "ASAN TV and Radio".
A comprehensive presentation was given to the delegation on the design of public services and innovative solutions applied in the relevant field.
The guest expressed satisfaction with the "ASAN Service" model and mentioned the absence of a similar model in the field of public services in Romania.
The Secretary General emphasized their intention to sign a memorandum of understanding regarding the implementation of the "ASAN Service" experience in Romania.
During the visit, the Romanian guest also gave an interview to "ASAN TV and Radio".
It's worth noting that during the 11th "World Summit of Governments" in the United Arab Emirates in February of this year, a meeting took place between the Secretary General of the Romanian Government and the Chairman of the State Agency, resulting in a preliminary agreement on cooperation.