Qırğız Respublikasının rəqəmsal inkişaf naziri “ASAN xidmət”də
Ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan Qırğız Respublikasının rəqəmsal inkişaf naziri Nuriya Kutnayeva “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonağa “ASAN xidmət”, eləcə də Dövlət Agentliyinin digər fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib.
Eyni zamanda bu səfər çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə Qırğız Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf Nazirliyi arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası istiqamətində əməkdaşlığın gücləndirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Görüş zamanı Qırğız Respublikası ilə “ASAN xidmət” təcrübəsinin paylaşılmasına dair qərar qəbul edilib.
Qonaq "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Səyyar ASAN xidmət, “ABAD” və “Bilim Bakı” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.

Minister of Digital Development of the Kyrgyz Republic at "ASAN Service"
Nuria Kutnayeva, Minister of Digital Development of the Kyrgyz Republic, who was on an official visit in our country familiarized herself with the of activities of "ASAN Service" center.
Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, provided the guest with detailed information about "ASAN Service" and other activities of the State Agency.
Furthermore, during this visit, the importance of strengthening cooperation in the implementation of the Memorandum of Understanding signed between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Digital Development of the Kyrgyz Republic was emphasized.
During the meeting, a decision was made to share the "ASAN Service" experience with the Kyrgyz Republic.
The guests also became acquainted with the activities of the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, Mobile ASAN Service, "ABAD", and "Bilim Baku" center.