Beynəlxalq qonaqlar “ASAN xidmət”də
Pakistan İslam Respublikası Milli Müdafiə Universitetinin rəhbərliyi və Laos Xalq Demokratik Respublikasının nümayəndə  heyəti "ASAN xidmət" mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olublar.
Qonaqlara “ASAN xidmət”, eləcə də Dövlət Agentliyinin digər fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Diqqətə çatdırılıb ki, Prezident İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət” əhalinin dövlət xidmətlərinə əlçatanlığının təmin edilməsində mühüm rol oynayıb. Hazırda “ASAN xidmət” təcrübəsinin paylaşılması istiqamətində 20-dən çox ölkə və beynəlxalq təşkilatla əməkdaşlıq edildiyi də vurğulanıb.
Eyni zamanda Dövlət Agentliyinin 2015-ci ildə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dövlət Xidmətləri Mükafatına, 2019-cu ildə isə BMT-nin rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində xüsusi mükafatına layiq görülməsi bildirilib.
Qonaqlar “ASAN xidmət” konsepsiyasını yüksək qiymətləndirib və Dövlət Agentliyi tərəfindən dövlət xidmətləri və sosial innovasiyalar sahələrində həyata keçirilən fəaliyyətin onlarda xoş təəssürat yaratdığını bildiriblər.
Laos tərəfi ilə keçirilən görüş zamanı “ASAN xidmət” təcrübəsinin paylaşılmasına dair ilkin razılığa gəlinib.
Nümayəndə heyətləri "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, “ABAD”ın və “Bilim Bakı” mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.

International guests at "ASAN Service"
The leadership of the National Defence University of the Islamic Republic of Pakistan and the delegation of the Lao People's Democratic Republic got acquainted with the activity of "ASAN Service" center.
The guests were provided with detailed information about "ASAN Service" and other areas of activity of the State Agency. It was emphasized that "ASAN Service," established on the personal initiative of President Ilham Aliyev, plays a crucial role in ensuring citizens’ access to public services. It was also noted that currently cooperation is being carried out with more than 20 countries and international organizations in sharing the “ASAN Service” experience.
Additionally, it was mentioned that the State Agency was awarded the United Nations Public Service Award in 2015 and received a special award from the UN for the development of public services through the application of digital governance in 2019.
The guests highly appreciated the "ASAN Service" concept and stated that the activities carried out by the State Agency in the field of public services and social innovations left a positive impression on them.
During the meeting with the Lao delegation, a preliminary agreement was reached on sharing the "ASAN Service" Experience.
The delegations also visited the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, "ABAD," and the "Bilim Bakı" center to familiarize themselves with their operations.