“ASAN xidmət”in “İdeya Bankı”nın əhatə dairəsi genişlənir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və tabeliyində olan  “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətinin təşkili prosesinə vətəndaşların cəlb edilməsi, yaradıcı, sosial və ictimai əhəmiyyətli ideyaların toplanılması  üçün “İdeya Bankı” yaradılıb.
Cari ilin mart ayından etibarən “İdeya Bankı”nın əhatə dairəsi daha da genişləndirilib. Belə ki, Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası “İdeya Bankı”na qoşulub.
Artıq  “İdeya Bankı” vasitəsi ilə bu orqanların müəyyən etdiyi istiqamətlər üzrə ideyaların qəbuluna başlanılıb. Hər bir vətəndaş qeyd edilən dövlət orqanlarının fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində öz ideya və təkliflərini “www.ideyabankı.az və ya www.ideya.az” saytlarına daxil olmaqla elektron qaydada göndərə bilərlər. Komissiya tərəfindən qalib seçilən ideyaların mükafatlandırılması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində vətəndaşlardan  daxil olan ideyaların böyük rolu olub. Banka bu günə qədər 3500-dən çox ideya qəbul olunub və onların bir çoxu reallaşdırılıb.
Vətəndaşları dövlət oqranlarının fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsində, innovasiyaların tətbiq edilməsi istiqamətində öz ideyalarını verməyə və bu prosesdə yaxından iştirak etməyə çağırırıq.

Scope of “Idea Bank” of “ASAN service” has been expanded
The “Idea bank” was founded on the purpose to collect creative, social and served to public interest ideas from the citizens, and involve them to the process of organization of the work at the “ASAN service” centers of the State Agency for Public Policy and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
"Idea Bank" has expanded the scope since March of the current year. Thus, the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan and the State Students Admission Commission of the Republic of Azerbaijan also joined “Idea Bank”.
Acceptance of the ideas through “Idea Bank” directed by these authorities has been started. Citizens can share their ideas and suggestions in the direction of improvement of the activity of the state agencies through www.ideyabankı.az and ya www.ideya.az sites. It is considereded to award the winners of ideas selected by the commision.
It should be noted that, the citizens’ ideas have an important role in the improvement of performance of the "ASAN service" centers. The bank has received more than 3,500 ideas, and many of them have been already realized.
We urge all citizens to take an active part in the process of improvement of the performance of state agencies, share their ideas for the implementation of innovations and get acquainted more closely with all processes.