“ASAN xidmət” Milli Mətbuat Günü münasibətilə növbəti süni zəka təlimini reallaşdırıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin və "PashaPay" şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə “Media nümayəndələrinin fəaliyyətində süni zəka” mövzusunda növbəti təlim proqramı təşkil edilib.
Quba regional “ASAN xidmət” mərkəzində baş tutan tədbir 22 İyul - Milli Mətbuat Gününə həsr olunub. Proqramda ölkəmizin müxtəlif media qurumlarını təmsil edən 60-a yaxın şəxs iştirak edib.
Əsas məqsəd media nümayəndələrinin fəaliyyətində süni zəka texnologiyalarından səmərəli  istifadəyə dəstək göstərmək,  informasiya istehsalında innovativ və yaradıcı yanaşmaların tətbiqinin təşviqinə nail olmaqdır.
Açılış mərasimində ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin fəaliyyət istiqamətlərindən söz açılıb eləcə də təlim proqramının əhəmiyyəti diqqətə çatdırılıb.
Sonra iştirakçılara müvafiq sahədə istifadə edilə biləcək süni zəka alətləri, trendlər, çatışmazlıq və inkişaf perspektivləri barədə məlumat verilib. Həmçinin real nümunələr və vörkşoplar əsasında  süni zəkanın tətbiqi mənimsənilib.
Təlimin gedişində iştirakçılar “Biz birlikdə güclüyük” devizi ilə “Komanda işində birlik!" mövzusunda art terapiya seansında bir araya gəliblər.
İnteraktiv müzakirə və dialoq formatında baş tutan təlimdə media nümayəndələrinin çoxsaylı sualları cavablandırılıb.

“ASAN Service” realized the next AI training on the occasion of National Press Day
The ASAN Innovative Development Center, operating under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, in partnership with “PashaPay”, has organized another training session entitled "Artificial Intelligence in Media Operations".
The event, held at the Guba Regional “ASAN Service” Center, was dedicated to July 22 — National Press Day. Approximately 60 representatives from various national media organizations participated in the program.
The primary objective of the training was to support media professionals in the effective utilization of artificial intelligence (AI) technologies, as well as to encourage the adoption of innovative and creative approaches in content creation.
During the opening ceremony, an overview of the activities of the ASAN Innovative Development Center was provided, and the significance of this educational program was underscored.
Subsequently, participants were introduced to AI tools applicable to the media sector, current trends, potential limitations, and future development prospects. Furthermore, the methodology for implementing AI was explored through practical case studies and workshops.
As part of the training, participants also took part in an art therapy session titled “Unity in Teamwork!”, conducted under the motto “We are strong when we are together”.