“ASAN xidmət”dən yenilik
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tabeliyində olan “ASAN xidmət” mərkəzlərinə müraciət edən vətəndaşların xidmət prosedurasının asanlaşdırılması, əlçatanlığın və vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi  üçün müxtəlif innovativ tətbiqlər həyata keçirməkdədir.
Belə ki, vətəndaşlar GoMap.az (www.gomap.az) saytında “Səyyar ASAN xidmət” bölməsinə daxil olmaqla rəqəmsal xəritə vasitəsilə real vaxt rejimində səyyar avtobusların hərəkət trayektoriyası, xidmət göstərdiyi məntəqələr haqqında məlumat ala bilərlər.
Həmçinin bu məlumatı “ASAN xidmət”in www.asan.gov.az rəsmi internet səhifəsindəki “Səyyar xidmətlər” bölməsinə daxil olmaqla da əldə etmək mümkündür.
Bununla da, vətəndaşlar bu bölmələrdən faydalanaraq zamanlarının daha səmərəliliyini təmin etmiş olarlar.

Innovation from “ASAN service”
In order to simplify the service procedures, to ensure accessibility and satisfaction of the citizens applied to the “ASAN service” centers under the State Agency for Public Service and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan there have been implemented innovative applications.
So citizens can get information about the trajectory of movement of buses, service stations by clicking the section “Mobile ASAN service” through the GoMap.az (www.gomap.az) including a digital map in real time.
Also, getting acquainted with this information is available by going into the section “Mobile services” through the official site of “ASAN service”.