Almaniyanın “Berlin TV” kanalında “ASAN xidmət”in fəaliyyəti işıqlandırılıb
Almaniyanın “Berlin TV” kanalında dünyada “Azərbaycan brendi” kimi tanınan “ASAN xidmət”ə həsr olunmuş reportaj yayımlanıb.
Reportajda “ASAN xidmət”in iş prinsipləri, fəaliyyətinin necə qurulması göstərilib, vətəndaşların fikirləri öyrənilib və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimovdan müsahibə götürülüb. Bildirilib ki, “ASAN xidmət”in əsas məqsədi dövlət xidmətlərini əhali üçün daha əlçatan səviyyəyə gətirmək və səmərəliliyi artırmaqdan ibarətdir.
Qeyd edək ki, “ASAN xidmət”in fəaliyyəti bu gün dünya mətbuatında geniş işıqlandırılır, bir sıra beynəlxalq ekspertlər və təşkilatlar tərəfindən qabaqcıl təcrübə kimi qiymətləndirilir və artıq bir çox dövlətlər bu modelin öz ölkələrində tətbiqində maraqlıdırlar.

Activity of “ASAN service” was covered on the channel of Germany “Berlin TV”
There was demonstrated reportage on the Germany channel “Berlin TV” dedicated to “ASAN service” known as an “Azerbaijani brand”.
There were shown work principles of “ASAN service”, the way how the activity was established, taken into consideration the citizens’ opinions and conducted an interview with the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations Inam Karimov. It was emphasized that the main purpose of “ASAN service” is to deliver public services in more accessible way to the citizens and enhance efficiency.
Should be noted that currently activity of “ASAN service” is widely covered on the world media, appreciated by many experts and organizations as an advanced experience and many countries are interested in implementation of such a model.