ASAN Könüllüləri: ”Gəlin, ictimai nəqliyyatdan düzgün istifadə edək”
“ASAN xidmət”, “ASAN Könüllüləri” təşkilatı  və "Baku Bus” MMC birgə layihə çərçivəsində “Nəqliyyat bələdçisi” adlı yeni təşəbbüsə başlayıb.
Layihənin əsas məqsədi qayda-qanunlara tam şəkildə riayət edən sürücülər və ictimai nəqliyyatda vətəndaş məsuliyyətini unutmayan sərnişinlərin köməyi ilə daha rahat və təhlükəsiz sərnişindaşımaya şərait yaratmaq, ictimai nəqliyyatda mövcud problemlərə diqqət çəkməkdən ibarətdir.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin cari və məzun könüllüləri ictimai nəqliyyatda innovativ texnologiyalarının tətbiqiylə nəqliyyat daşınmalarının keyfiyyətinin artırılması məqsədi ilə istifadəyə verilən "Baku Bus” avtobuslarına minmək və düşmək qaydaları ilə əlaqədar sərnişinləri maarifləndirəcəklər.
Belə ki, ictimai nəqliyyatda davranış qaydalarının təkmilləşdirilməsinə, onun səviyyəsinin yüksəldilməsinə dair təşəbbüslə çıxış edən gənclər sərnişinlərin maariflənməsinə yardım göstərmək məqsədi ilə bukletlər paylayacaq, müxtəlif flashmoblar keçirək və videoçarxlar hazırlayacaqlar.
Qeyd edək ki, layihədə 500-ə yaxın ASAN könüllüsünün “Gəlin, ictimai nəqliyyatdan düzgün istifadə edək” şüarı ilə iştirakı nəzərdə tutulur.

ASAN Volunteers: “Let’s use the public transportation in a proper way”
In the frame of the project, “ASAN service”, “ASAN Volunteers” organization together with “Baku Bus” LLC has launched a new initiative entitled “Transportation guide”.
The main aim of the project is to create the conditions for the secure and comfortable passenger transportation by the drivers who comply the rules and passengers’s assistance who do not forget the civil responsibility in public transportation, and to draw attention to the existing problems in public transportation.
Current and alumni volunteers of “ASAN service” centers will raise awareness in public transportation regarding the getting on and off the buses that newly given to the usage named “Baku Bus”, which are equipped with innovative-technologies to improve the quality of of transport deliveries.
Hence, young people with the initiative lead to the behavioral improvement in public transportation, to enhance its quality, assist in raising awareness among the passengers, will distribute brochures, conduct flashmob and prepare video materials.
Should note, that more than 500 volunteers are considered to take part in the project with the slogan “Let’s use the public transportation in a proper way”.