ASAN Könüllüləri yeni tamaşa təqdim etdilər
Ötən gün ASAN Könüllüləri Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində Cəfər Cabbarlının “Solğun çiçəklər” əsərini səhnələşdirib.
Gəncə Dövlət Dram Teatrının aktyoru, əməkdar artist Faiq Qasımovun rejissorluğu ilə hazırlanan tamaşada Gəncə “ASAN xidmət” mərkəzinin cari və məzun könüllüləri rol alıblar.
Gecədə Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov, Cəfər Cabbarlının nəvələri Bəhlul Abbasov, Qəmər Seyfəddinqızı (Cəfər Cabbarlı ev-muzeyinin direktoru) və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Gənclərin aktyorluq bacarığı, səhnə mədəniyyəti tamaşaçılar tərəfindən rəğbətlə qarşılanıb.
Qeyd edək ki, ASAN könüllüləri fəaliyyətə başladığı gündən etibarən Azərbaycanın dahi şəxsiyyətlərinin həyat və fəaliyyətinin öyrənilməsi və gənclərə aşılanması üçün müxtəlif təqdimatlar hazırlayır. Bu təqdimatlar sonda geniş auditoriyaya təqdim olunur. Azərbaycan ədəbiyyatının, xüsusən dramaturgiyasının ən görkəmli nümayəndələrindən biri Cəfər Cabbarlının əsərinin səhnələşdirilməsi də məhz bu qəbildəndir.

ASAN Volunteers presented new spectacle
Yesterday ASAN Volunteers in cooperation with the Ministry of Culture and Tourism has dramatized Jafar Jabbarly’s story “Faded flowers”.
Current and alumni volunteers of Ganja “ASAN service” center took a place at the spectacle directed by actor of Ganja State Drama Theatre, honored artiste Faig Gasimov.
Event was attended by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations Inam Karimov, Jafar Jabbarly’s grandchildren Bahlul Abbasova and Gamar Seyfaddingizi (Director of Jafar Jabbarly’s house-museum), and other guests.
Volunteers’ artistic skills, scene culture were warmly welcomed by the audience.
Should to note that, since the activity ASAN volunteers have been engaged in various presentations in the fields of study of the life and activities of the great personalities of Azerbaijan. These presentations are demonstrated to a big audience at the end. Hence, dramatizing of the story of the one of the most prominent representatives of Azerbaijani literature, especially, dramaturgy – Jafar Jabbarly is one of this sort.