“ASAN xidmət” təcrübəsi beynəlxalq tədbirdə təqdim olundu
2-6 noyabr 2015-ci il tarixində Rusiya Federasiyasının Sankt-Peterburq şəhərində BMT-nin Korrupsiyaya qarşı mübarizə üzrə Konvensiyasına tərəf dövlətlərin Konfransının 6-cı sessiyası keçirilib.
Konfrans çərçivəsində təşkil edilmiş “Korrupsiyaya qarşı mübarizə sahəsində Azərbaycanın müsbət təcrübələri” adlı xüsusi tədbirdə “ASAN xidmət”in təcrübəsinə dair təqdimatla çıxış edilib, foto və video materiallar konfrans iştirakçılarına nümayiş etdirilib. Təqdimat iştirakçıların böyük marağına səbəb olub və “ASAN xidmət” barədə onların çoxsaylı sualları cavablandırıb.
Konfrans zamanı həmçinin Azərbaycanın nümayəndə heyəti tərəfindən irəli sürülmüş “Qabaqcıl təcrübələrin və texnoloji innovasiyaların tətbiqi ilə şəffaf, məsuliyyətli və səmərəli dövlət xidmətlərinin göstərilməsinin təşviq edilməsi vasitəsilə korrupsiyanın qarşısının alınması” adlı qətnamə qəbul edilib. Qətnamədə “ASAN xidmət”in qalibi olduğu və dövlət xidmətləri sahəsində mükəmməlliyin beynəlxalq səviyyədə ən nüfuzlu tanınması olan BMT-nin Dövlət Xidmətləri Mükafatının korrupsiyanın qarşısını alan yeni innovasiya və konsepsiyaların müəyyən edilməsində əhəmiyyətli rolu vurğulanıb. Qeyd edilib ki, BMT və digər beynəlxalq təşkilatlar belə təşəbbüsləri mükafatlandırmağa və onların digər ölkələrdə tətbiq edilməsini təşviq etməyə çağırır.

“ASAN service” practice was represented at international conference
The 6th session of the Conference of the states for the UN Convention on Combating Corruption was conducted on November 2 – 6, 2015, in St. Petersburg, Russian Federation.
In the frame of the conference, there was organized a special event titled “Positive experience of Azerbaijan in the field of Combating Corruption”, where a presentation about “ASAN service”, photos and videos were demonstrated to the attention of the conference participants. Presentation was welcomed with high interest and several questions regarding the “ASAN service” were answered.
During the conference, a resolution titled “Prevention of corruption due to the promotion of the transparent, responsible and effective public service delivery with the application of advanced practices and technological innovations” proposed by the Azerbaijani delegation was approved during the conference. “ASAN service” was emphasized in the resolution as a winner and UN Public Service Award stands as the most prestigious international recognition of excellence in the field of public service and a new innovation preventing corruption. It was noted, that UN and other international organizations call to evaluation of the initiatives and application them in other countries too.