BMT-nin Əhali Fondunun icraçı direktoru: ““ASAN xidmət” Azərbaycanın dünyaya hədiyyəsidir”
13 noyabr 2015-ci il tarixində BMT-nin Əhali Fondunun icraçı direktoru, BMT baş katibinin müavini Babatunde Osotimehinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.
“ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan B.Osotimehin bildirib ki, “ASAN xidmət” Azərbaycanın dünyaya hədiyyəsidir.

Executive Director of the UN Population Fund: “”ASAN service” is the Azerbaijan's gift to the world”
On November 13, 2015, a delegation headed by the Executive Director of the UN Population Fund, UN Deputy Secretary-General, Babatunde Osotimehin got acquainted with the Baku “ASAN service” center No.5.
Guests were welcomed by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov, who delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”, also, informed that this concept is the Azerbaijani model in public service delivery field. It was mentioned that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.
B.Osotimehin after getting acquainted with the conditions and work principle of the “ASAN service” center, expressed that “ASAN service” is the Azerbaijan's gift to the world.