Moldovanın Baş Dövlət Vergi Müfəttişliyinin rəhbəri “ASAN xidmət”də
25 noyabr 2015-ci il tarixində Moldova Respublikasının Maliyyə Nazirliyi yanında Baş Dövlət Vergi Müfəttişliyinin rəhbəri cənab İon Prisekaru 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Qonağa "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.
“ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan cənab İon Prisekaru mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

The head of the State Tax Inspectorate of Moldova at “ASAN service”
On November 25, 2015, the head of the State Tax Inspectorate under the Ministry of Finance of the Republic of Moldova, Mr. Ion Presekaro got acquainted with the Baku “ASAN service” center No.5.
Guest was delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”, also, informed that this concept is the Azerbaijani model in public service delivery field. It was mentioned that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.
Mr. Ion Presekaro after getting acquainted with the conditions and work principle of the “ASAN service” center, wished success in future.