“ASAN xidmət” “Sənədsiz məktəbli qalmasın” aksiyasına başladı
“ASAN xidmət”in təşkilatçılığı və Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi, Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti, Sumqayıt Şəhər Təhsil Şöbəsi, Respublika Diaqnostika Mərkəzi və MuğanBank ASC-nin dəstəyi ilə “Sənədsiz məktəbli qalmasın” adlı sosial aksiyaya start verilib.
Belə ki, 24 noyabr tarixindən etibarən Sumqayıt şəhərində yerləşən ümumtəhsil məktəblərinin binası daxilində şagirdlərə şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsinə başlanılıb.
Sosial aksiya çərçivəsində artıq Sumqayıt şəhər Sağlamlıq imkanları məhdud olan uşaqlar üçün xüsusi tipli internat-məktəbində  96 şagirdə şəxsiyyət vəsiqələri təqdim edilib.
Bu gündən isə 1 saylı tam orta məktəbin 1745 şagirdinə şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi üçün sənəd qəbulu həyata keçirilir və may ayına kimi davam edəcək aksiya çərçivəsində Sumqayıt şəhərində yerləşən 47 ümumtəhsil məktəbində təhsil alan 50.000-ə yaxın şagirdə şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi planlaşdırılır.
Aksiyanın məqsədi şagirdlərin “ASAN xidmət” mərkəzinə gəlmədən, vaxt itkisi olmadan şəxsiyyət vəsiqəsi almasını təmin etməkdir.
Qeyd edək ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətində vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi ən ali məqsədlər sırasındadır. “ASAN xidmət” fəaliyyəti müddətində ənənəsinə sadiq qalaraq mütəmadi qaydada sosial məsuliyyət yönümlü aksiyalar həyata keçirir.

A social campaign titled “Let’s issue a document to all pupils” has been launched within the organization by “ASAN service” and support by the Ministry of Interior of the Republic of Azerbaijan, Sumgait City Executive Power, Sumgait City Department of Education, the Republic Diagnostic Center and "Mughanbank" OJSC.
Thus, issuance of the identity cards to the pupils within the building of secondary schools located in city Sumgayit has been continued since November 24.
In the frame of the social campaign 96 pupils have been issued with ID cards at Sumgayit city Health special boarding-school for disabled children.
Receiving of the documents for the issuance of ID cards for 1745 pupils of the secondary school No.1 has been being implemented since today and approximately 50 000 pupils studying at 47 secondary schools located in Sumgayit are planned to be issued with ID cards in the frame of the project what is considered to last until May.
It should be noted, that ensuring the citizen satisfaction is one of the essential goals at the “ASAN service” centers. “ASAN service” as traditionally implements regular social responsibility campaigns.