Fransa nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
26 noyabr 2015-ci il tarixində Fransa Respublikasının Desentralizasiya və Dövlət Qulluğu üzrə Nazirliyinin regionların islahatları məsələləri üzrə dövlət katibi, hökumət üzvü Andre Vallinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.
Yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan Andre Valli "ASAN xidmət"in fəaliyyətindən olduqca heyrətləndiyini vurğulayıb və mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

A delegation of French at “ASAN service”
On November 26, 2015, a delegation headed by the Secretary of State Regional reform of the Decentralization and the Ministry of Civil Service of the Republic of France, member of the government Andre Vallin got acquainted with the Baku “ASAN service” center No.5.
Guest was welcomed by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov, who delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”, also, informed that this concept is the Azerbaijani model in public service delivery field. It was mentioned that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.
Mr. Andre Vallin after getting acquainted with the conditions and work principle of the “ASAN service” center, wished success in future.