BMT-nin İnkişaf Proqramının Rezident nümayəndəsi “ASAN xidmət”də
26 yanvar 2016-cı il tarixində Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının Azərbaycandakı Rezident nümayəndəsi səlahiyyətlərini müvəqqəti icra edən cənab Ercan Muratın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə qonaqlara ətraflı məlumat verib. Qeyd edilib ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.

Resident representative of UNDP at “ASAN service”
On January 26, 2016, a delegation head the UNDP Resident Representative ad interim (a.i.) for the Republic of Azerbaijan, Mr. Ercan Murat got acquainted with Baku “ASAN service” center No.5.
Guests were welcomed by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov, and delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. Also, there was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.