“ASAN xidmət”in Dubayda təqdimatı keçirilib
8-10 fevral tarixində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində Ümumdünya İdarəetmə Zirvə Toplantısı keçirilir. Tədbirdə ölkəmizi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti təmsil edir.
Sayca 4-cü olan Zirvə Toplantısına dövlət və hökumət başçıları, nazirlər, beynəlxalq təşkilatların rəhbərləri, eyni zamanda biznes və elm dairələrinin mindən çox nümayəndələri qatılıb.
Tədbirin ilk günü “Davamlı inkişaf məqsədləri fəaliyyətdə” mövzusunda təşkil olunmuş paneldə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov çıxış edib. Agentliyin sədri davamlı inkişaf məqsədlərinə nail olmaq üçün dövlət idarəetməsinin və onun əsas istiqamətlərindən olan dövlət xidmətlərinin göstərilməsinin vacib əhəmiyyət kəsb etdiyini diqqətə çatdırıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən son illər dövlət idarəçiliyinin təkmilləşdirilməsi və modernləşdirilməsi sahəsində həyata keçirilən islahatlar barədə məlumat verən agentliyin sədri bu islahatların tərkib hissəsi olan “ASAN xidmət”in uğurlu fəaliyyəti və Azərbaycanda elektron hökumət sahəsində görülən digər tədbirlər barədə geniş təqdimat edib. O, davamlı inkişafın təmin edilməsi baxımından dövlət xidmətlərinin göstərilməsindəki irəliləyişlərin digər sahələrə də müsbət təsirə malik olduğunu vurğulayıb.
Paneldə Dünya Bankının İnkişaf məsələləri üzrə birinci vitse-prezidenti cənab Mahmud Mohyeldin, Birləşmiş Millətlər Fondunun Prezidenti xanım Kəti Kalvin, Estoniya Hökumət Aparatının məsləhətçisi xanım Eili Lepik çıxış ediblər.
Geniş müzakirələrlə və suallarla davam edən tədbirə yerli və xarici ölkə nümayəndələri, BMT və Dünya Bankının həmçinin mülki cəmiyyət və özəl sektoru təmsil edən mütəxəssislər qatılıblar.
Eyni zamanda Azərbaycanın Dubaydakı Baş konsulu Pərviz İsmayılzadə də tədbirdə iştirak edib. Səfər çərçivəsində ikitərəfli görüşlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur.

“ASAN service” was presented in Dubai
On February 8-10, the United Arab Emirates, city of Dubai hosts the World Governance Summit. Our country Azerbaijan has been being represented by a delegation head by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations, Mr. Inam Karimov.
The heads of state and government, ministers, heads of international organizations, as well as more than a thousand representatives of business and scientific circles attended at the 4th Summit.
Chairman of the State Agency Inam Karimov gave a speech at the panel entitled “The objectives of sustainable development are in action” at the first day of the event. Chairman of the Agency drew attention to the importance of public service delivery as one of the most necessary directions to achieve the sustainable development.
Chairman of the State Agency Inam Karimov delivered information about the recent reforms implemented in the field of improvement of public administration and modernization conducted by the President of the Republic of Azerbaijan and made a wide presentation about the successful activity of "ASAN service" as a part of these reforms and initiatives which are taken in the field of e-governance in Azerbaijan. Also, he highlighted about the positive impact of the achievements of public service delivery on other fields from the aspect of sustainable development.
First Vice-President of the World Bank on Development issues, Mr. Mahmoud Mohieldin, Chief Executive Officer of the United Nations Foundation, Mrs. Kathy Calvin, advisor to the Office of the Government of Estonia, Mrs. Eili Lepik had speech as panelists.
Representatives of local and foreign countries, the UN and World Bank experts as well as civil society and the private sector took participation at the event accompanied by wide discussions and questions.
Consul General of the Republic of Azerbaijan in Dubai H.E. Mr. Parviz Ismayilzada also took participation at the event. It is planned to hold bilateral meetings during the visit.