“Əsgərə məktublar” müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb
12 fevral 2016-ci il tarixində 3 saylı “ASAN xidmət” mərkəzində Azərbaycan Respublikasının Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin yaranmasının 4 illiyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbir Azərbaycan Respublikasının dövlət himninin səsləndirilməsi ilə açıq elan olundu.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidməti rəisinin birinci müavini, general-mayor Zaur Abdullayev bildirib ki, gənclər arasında milli vətənpərvərlik ruhunun artırılması və təbliği məqsədi ilə bağlı jurnalistlər arasında 7 dekabr 2015-ci il tarixdən 18 yanvar 2016-cı il tarixinədək davam  edən “Əsgərə məktublar” müsabiqənin qalibləri münsiflər heyəti tərəfindən  müəyyən edilib və müsabiqəyə təqdim edilmiş yazılardan ibarət kitabça çap olunub.
Daha sonra çıxış edən  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev bildirib ki, 2014-ci ildən etibarən “ASAN xidmət” mərkəzləri daxilində fəaliyyət göstərən Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinə bu günə qədər  50 min vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Eyni zamanda Ülvi Mehdiyev, milli vətənpərvərlik ruhunun təbliğində ASAN könüllülərinin bir çox layihələr həyata keçirdiyini vurğulayıb.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərhad Hacıyev gənclər siyasətindən söz açaraq gənclər arasında milli vətənpərvərlik ruhunun təbliğində bu cür tədbirlərin keçirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Tədbirin yekunu olaraq Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin vətənpərvərlik təbliği məqsədi ilə kütləvi informasiya vasitələri nümayəndələri arasında keçirdiyi  “Əsgərə məktublar” adlı yazı müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb  və müsabiqəyə göndərilmiş yazılardan ibarət kitabça ictimaiyyətə təqdim olunub.

Winners of the competition “Letters to a soldier” were awarded
On February 12, 2016 Baku “ASAN service” No.3 has hosted an event dedicated to the 4th anniversary of establishment of the State Service for Mobilization and Conscription of the Republic of Azerbaijan.
The event was declared open with the national anthem of the Republic of Azerbaijan.
The first deputy chief, major-general of the State Service for Mobilization and Conscription of the Republic of Azerbaijan, Zaur Abdullayev reported, the winners of the competition entitled “Letters to a soldier” which was aimed to enhance and promote the patriotic spirit among the youth, was conducted among journalists since with the 7th of December 2015 until the 18th of January 2016, who were selected by juries and submitted articles were published in a brochure.
Afterwards, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev mentioned, that since 2014 year 50 thousand applications of citizens have been registered to the State Service for Mobilization and Conscription service rendered in the framework of “ASAN service” centers. Also, Ulvi Mehdiyev emphasized on the projects in the field of enhancing patriotism spirit by ASAN volunteers.
Executive Director of the Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan, Farhad Hajiyev has spoken about the youth policy and stressed on the importance of such events to enhance the patriotism spirit.
As a conclusion of the event, the winners of the writing competition entitled “Letters to a soldier”, which was conducted by the State Service for Mobilization and Conscription of the Republic of Azerbaijan and aimed to promote patriotism among the representatives of mass media, have been awarded and a brochure of articles demonstrated to the public.