“Sənədsiz məktəbli qalmasın” bu dəfə Qaradağ rayonunda
14 mart 2016-cı il tarixindən etibarən Səyyar ASAN xidmət Bakı şəhəri Qaradağ rayonunda 106 saylı orta məktəbdə şagirdlərə şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsinə başlayıb. 15 mart 2016-cı il tarixindən isə səyyar avtobus vasitəsilə Sabunçu rayonu Maştağa qəsəbəsi yerləşən 293 saylı orta məktəbin qarşısında 17 ümumtəhsil məktəbində təhsil alan şagirdlərə şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi planlaşdırılır.
Aksiyanın məqsədi şagirdlərin “ASAN xidmət” mərkəzinə gəlmədən, vaxt itkisi olmadan şəxsiyyət vəsiqəsi almasını təmin etməkdir.
Qeyd edək ki, aksiya çərçivəsində artıq 3000-dən çox məktəbliyə şəxsiyyət vəsiqəsi verilib və bu aksiya Bakı şəhərində yerləşən bütün məktəbləri əhatə edənə qədər davam edəcək.

“Let’s issue a document to all pupils” this time in Garadag region
Social campaign of “ASAN service” entitled “Let’s issue a document to all pupils” has been continuing.
On March 14, Mobile ASAN service has been continuing to issue ID cards to pupils of the secondary school No.106 in Gadadag region, Baku city. Starting from March 15, 2016, Mobile ASAN service will be issuing ID cards to pupils studying at 17 general schools in front of the secondary school No.293 located in Mashtaga settlement, Sabunchu region.
Should note, that more than 3 000 pupils have been issued with ID card within the project and this project will last until it covers all secondary schools located in Baku.