Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi, Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti yanında “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsi və Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti yanında Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin  əməkdaşları arasında ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 93-cü ildönümünə həsr olunmuş “Dostluq Kuboku – 2016” uğrunda mini- futbol yarışı keçirilib.
Görüşün  sonunda qaliblər kubok və pul mükafatı ilə təltif olunublar. I yerin qaliblərinə kuboku Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev təqdim edib.
Qeyd edək ki, 14 - 15 may 2016-cı il tarixlərində baş tutan yoldaşlıq görüşü, həmçinin Həmkarlar İttifaqları arasında əməkdaşlığın gücləndirilməsi, bədən tərbiyəsi və idmanın kütləvi inkişafı sahəsində konkret tədbirlərin həyata keçirilməsinə də xidmət edir.

Mini-football competition on “Friendship Cup – 2016” has been held
There has been held a mini-football competition entitled “Friendship Cup – 2016” dedicated to the 93rd birth anniversary of the Nationwide Leader Heydar Aliyev, organized among the staff of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, State Historical-Architectural Reserve Office “Old city” (Icharishahar) under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan and the Seaside Boulevard Office under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan.
At the end of meeting, winners were awarded with the a Cup and money prize. Winners of the First place were given with a Cup by Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev.
Need to note, that amicable meeting, held on May 14-15, 2016, also, targets to strengthen reciprocal relations between the Labor Unions, serves for the implementation of precise steps in the field of mass development of sport and physical education.