“ASAN ödəniş” sistemi iki gün işləməyəcək
26-27 may tarixlərində görülən profilaktik tədbirlərlə əlaqədar “ASAN xidmət” mərkəzlərində və ictimai yerlərdə quraşdırılmış “ASAN ödəniş” terminalları xidmət göstərməyəcək. Həmçinin, vətəndaşların qeyd olunan müddət ərzində www.asanpay.az portalı üzərindən ödənişləri həyata keçirməsi də mümkün olmayacaq.
Qeyd edək ki, “ASAN ödəniş” sistemi vasitəsilə vətəndaşlar inzibati cərimələr və məhkəmə qərarlarının icrası üzrə ödənişləri terminallar və www.asanpay.az portalı vasitəsilə həyata keçirə bilərlər. İlkin mərhələdə yalnız Yol Hərəkəti Qaydalarının (YHQ) pozulmasına görə cərimələrin ödənişi mümkündür.

“ASAN pay” will not be working for two days
On May 26-27, “ASAN pay” terminals installed at “ASAN service” centers and public places will be not working in regard with the prophylactic measures. Moreover, implementation of the payment though the portal www.asanpay.az will not be unavailable either.
Need to note, that due to “ASAN pay” system citizens now can implement their payment on administrative fines and court decisions through the www.asanpay.az portal. In the first stage, only Rules of the Road Traffic Act (TR) penalties for violations are available to be paid.