ASAN Könüllülərindən növbəti tamaşa
29 iyun tarixində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin dəstəyi ilə 2 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin könüllülərindən ibarət teatr truppası xalq artisti Ramiz Novruzun “Hələ sevirəm deməmişdilər” əsərini səhnələşdirib.
Rejissor Cavidan Novruzun quruluşunda eyniadlı tamaşanı bu dəfə peşəkar aktyorlar yox, ASAN Könüllüləri nümayiş etdiriblər və səhnə əsəri tamaşaçılar tərəfindən maraqla qarşılanıb.
Qeyd edək ki, pyes 1996-cı ildə yazılıb və ilk dəfə 2002-ci ildə səhnəyə qoyulub. Əsər vətənə təmənnasız sevgidən, Qarabağ müharibəsində torpaqlarımızın bütövlüyü uğrunda döyüşdə əsir düşmüş bir əsgərlə tibb bacısı arasında nakam məhəbbətdən bəhs edir.

Next spectacle by ASAN Volunteers
On June 29, with the support of the Ministry of Culture and Tourism of the Republic of Azerbaijan, theater troupe selected among Baku “ASAN service” center No.2 volunteers performed a play entitled “Not told still loving” by national artist Ramiz Novruz.
A spectacle directed by Javidan Novruz this time was performed by ASAN volunteers, not by professional actors, and met with a high interest by the audience.
Should note, that the play was written in 1996 and first put on the stage in 2002. This play is about the disinterested love to the motherland, unfortunate love between a soldier, who was captured in the battle for the territorial integrity of the Karabakh war, and nurse.